کد مطلب : 25732 / تاریخ ثبت : 1392/07/09 12:35

طاهری در بازدید از سرای سالمندان کرج:

استاندار البرز شاخه های گلی را به نیابت از فرزندان به پدران و مادران تقدیم کرد

استاندار البرز در این دیدار صمیمانه شاخه های گلی را به نیابت از فرزندان پدران و مادران به آنها تقدیم کرد و در روز سالمندان دلجویی از جوانان دیروز داشت.


 سید طاهری طاهری استاندار البرز در روز جهانی سالمند با حضور در آسایشگاه خیریه کهریزک واقع در محمدشهر کرج از سالمندان دیدار و دلجویی کرد.

آسایشگاهی که این روزها خانه برخی پدران و مادران شده است. پدرو مادرانی که در دوران کودکی ما را به آغوش می کشیدند و با زمزمه لالایی هایشان زمین را به تسخیر زمان درمی آوردند تا ما آسوده خاطر سر بر بالین بنهیم و امروز که گرد زمانه بر رخسارشان نشسته ما چه بیرحمانه دل از آنها کنده ایم و به گوشه ای مطرود در شهر محکوم به تنهایی شان ساخته ایم.

آنانی که از فرط تنهایی روي نيمكت هاي حياط آسايشگاه چشم انتظار نشسته اند و چنان محو تماشاي بیرون و عبور ماشين ها هستند كه گويي منتظر آمدن مسافري از راه دورند...

سیدطاهر طاهری در جریان این دیدار ضمن دلجویی با پدرمان و مادران سالخورده نیازهای آنان را جویا شد و گفت: اگر هر کاستی و نیازی دارید بگویید تا دستور تأمین آن فراهم شود.

وی افزود: سالمندان از جایگاه ویژه ای در جامعه برخوردار هستند و حفظ عزت و کرامت آنان از سوی همگان امری ضروری و واجب است.

طاهری ضمن قدردانی از مدیریت و کارکنان آسایشگاه ابراز امیدواری کرد بتوانیم نیازهای عاطفی و مادی سالمندان را در حد توان رفع کنیم.

اکنون که از آن خانه دورتر شده ام با خودم مي گويم در نگاه پر از اميد اين پدران و مادران چه مي گذرد و به ياد قطعه شعريافتادم كه مي گويد " به سراغ من اگر مي آيي تند و آهسته چه فرقي دارد، تو به هر جور دلت خواست بيا، مثل سهراب دگر جنس تنهايي من چيني نيست! مثل آهن شده است تو فقط زود بيا...

 همیشه با خود می‌گفتم مگر هستند کسانی که واقعاً  هیچ کس را نداشته باشند اما وقتی به اتفاق استاندار وارد آسایشگاه خجسته شدم دیدم  پدران و مادرانی را که تنها امیدشان خدا است و دارایی شان تخت کنار پنجره و ويلچر...

در آنجا کسانی را دیدم که از بی مهری و بی عاطفگی فرزندانشان مي ناليدند با اين همه جفايي كه ديده بودند هنوز هم آرزوي ديدن فرزندانشان را داشتند.

به داخل اتاق‌های آسایشگاه که سر زدیم  برخي از آنها بر روی تختشان دراز کشیده و برخي نيز نشسته و به پنجره، چشم دوخته بودند سالمنداني كه روزي براي خودشان کسی بودند اما امروز شكستگي نگاهشان پر از حسرت و خستگي بود.

گفتنی است استاندار البرز در پایان این بازدید 2 ساعته با تعدادی از خانواده مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد استان به اتفاق مدیرکل بهزیستی و مدیرکل کمیته امداد استان دیدار کرد.

 


.چاپ مطلب
سید طاهری طاهری
تعداد دفعات مشاهده شده : 94
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید