كد مطلب : 61336 تاریخ : 1398/01/03
 

بلند مرتبه‌هایی که حتی گواهی پایان کار هم ندارند
وجود برج های مجهول الهویه در پایتخت

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه تجربه تلخ پلاسکو هشدار جدی برای ستاد مدیریت بحران شهری است،گفت: بافت‌‎های فرسوده و برخی برج های پایتخت برابرآتش سوزی مقاومت بالای ندارند

 سیده فاطمه ذوالقدر  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت مقاوم سازی ساختمان‌های پایتخت برای  ایمن سازی از منظر مبارزه با آتش سوزی،گفت: تهران در سال‌های اخیر با تغییرات اساسی در ساخت و پیکره شهری مواجه شده است که منجر به خطر افتادن هر دوبخش مدرن و بافت‌های فرسوده شده است.

نبود جایگاه آتش نشانی در برج‌ها مانع خدمات رسانی در زمان حوادث غیرمترقبه

نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بطور مثال برج‌ها، کلان شهر تهران را در شرایطی در  سیطره خود دراورده اند که درزمان وقوع اتش سوزی و زلزله نه تنها امکان خدمات رسانی را میسر نمی‌کند بلکه برای ساکنان ان هم راه برون رفت و حریم امنی را  مهیا نمی‌کند.

ذوالقدر  افزود: بر اساس اطلاعات واصله از برج‌ها  نشان می‌دهد که بخشی از این سازها مجهول الهویه معرفی شده اند به این معنا که فاقد یکی از اسناد هویتی ساختمان نظیر پایان کار می باشند که این جای شگفتی و تامل دارد که شهرداری در جایگاه نظارتی خود چگونه عمل کرده که سازه ای با عظمت برج در فقدان برخی مجوزهای ضروری است و اگر چنین اطلاعاتی صحیح باشد باید هر چه سریعتر در این راستا تجدید نظر شود.

وی ادامه داد: اطلاعات مذکور زنگ هشداری برای مدیریت شهری است که ضمن افزایش نقش نظارتی خود در ساخت و سازهای جدید در تدوین ساز و کارهای لازم برای خدمات رسانی در مواقع اضطرار نیز اهتمامی جدی داشته باشند وتجربه تلخ پلاسکو هشدارجدی برای ستاد مدیریت بحران شهری و مدیریت شهری است وازهمین رو از انجایی که ازموده را ازمودن خطاست، نباید کوتاهی در نقش نظارتی برای شهر تهران و شهروندان آن مصیبت دلخراش دیگری را بیافریند.

ذوالقدر تصریح کرد:دارا بودن سیستم اطفای حریق فعال از داخل، لحاظ جایگاه آتش نشانی و نصب پل بین برج‌ها و پله‌های اضطراری علیرغم هزینه کم می تواند جلوی هزینه‌های جانی بسیاری را بگیرید که شهرداری در الزامات برج سازی باید نظارت مستقیم بر وجود این موارد داشته باشد.

تجربه تلخ پلاسکو هشدار جدی برای ستاد مدیریت بحران شهری است

نایب  رییس  کمیسیون فرهنگی مجلس  با بیان اینکه  تجربه تلخ پلاسکو هشدار جدی برای ستاد مدیریت بحران شهری است یادآورشد: بافت‌های فرسوده و برخی برج‌های  کلان شهر تهران در برابرآتش سوزی مقاومت بالای ندارند./

تاریخ درج : 1397/04/21 09:45

©2010 www.KHABAR31.ir . All Rights Reserved