کد مطلب : 63629 / تاریخ ثبت : 1397/10/16 14:08

در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کرج

تاکید فرماندار کرج؛ لزوم توانمندسازی جوامع محلی/تخصیص ۸/۵میلیاردتومان اعتبار برای طرح های مطالعاتی بخش آبخیزداری

فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اعتبارات ویژه حوزه آبخیزداری بمنظور مدیریت روان آب های ناشی از بارندگی ها و خسارات ناشی از آن افزود: ۸/۵ میلیاردتومان اعتبار برای طرح های مطالعاتی بخش آبخیزداری درنظرگرفته شده که قسمت اعظم آن در بخش آسارا بمنظور مدیریت روان آب ها صرف خواهد بود


به گزارش شبکه خبری البرزر، «مهندس سیروس شفقی» فرماندار ویژه شهر کرج در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کرج که در روستای سیجان بخش آسارا برگزار شد، با یادآوری خاطره دلخراش سیل سیجان در سال 94 اظهار داشت: نام سیجان، یادآور سیل و خسارات مالی نشانی از آن است، سال ۹۴ در ۱۱ دقیقه بارش، شاهد تخریب ۷۰ درصد تاسیسات زیربنایی و خدماتی در این روستا بودیم و عمق این حادثه طبیعی تا جایی بود که تنها ۲۰ روز زمان برای لایروبی ناشی از سیل زمان صرف شد.
 فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اعتبارات ویژه حوزه آبخیزداری بمنظور مدیریت روان آب های ناشی از بارندگی ها و خسارات ناشی از آن افزود: ۸/۵ میلیاردتومان اعتبار برای طرح های مطالعاتی بخش آبخیزداری درنظرگرفته شده که قسمت اعظم آن در بخش آسارا بمنظور مدیریت روان آب ها صرف خواهد بود.
شفقی همچنین حضور روسای ادارات شهرستان در این روستا را نشان از اهمیت به  مدیریت بحران دانست و افزود: این بازدیدها علاوه بر انسجام و وحدت، گامی در جهت رفع مشکلات منطقه و افزایش سطح روحیه مردم ساکن در این مناطق خواهد بود.
در این جلسه سیاوش ذاکری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج ضمن بیان توضیحاتی در خصوص پروزه های در حال اجرای این اداره در حوزه آبخیز ارنگه و علی الخصوص روستای سیجان اعلام داشتند: «توانمندسازی جوامع محلی بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی ما را در اجرای پروژه ها بر طرف می کند.
ذاکری اظهار داشت: با توانمند سازی جوامع محلی ،  مهارت و آگاهی آنان ارتقا می یابد و آنان  خودباور و اعتمادشان به دست اندرکاران پروژه ها جلب می شود.
وی گفت: با تلفیق دانش بومی جوامع محلی با دانش نوین، انجام کارها اسانتر می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج عنوان کرد:  طرح توانمندسازی جوامع محلی در اجرای پروژه های آبخیزداری که  اعتبار آن از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده است ، همزمان در حال اجراست و  تسهیلگران با دیدن آموزش های لازم به  محل اجرای پروژه ها اعزام شده اند.
ذاکری گفت :تسهیل گران با روش ها و ابزارها و برنامه های مشارکتی در دوره های آموزشی اشنا شده اند و با بکارگیری ابزارهای منطبق بر دانش بومی در راستای تسهیل کردن کارها ، اقدام می کنند.
 
محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
آسارا سیجان فرماندار توانمند روستا منابع طبیعی کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 367
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید