کد مطلب : 63491 / تاریخ ثبت : 1397/09/14 13:28

پس از سال ها انتظار؛

ساماندهی ۵۰ هزار معلول در دستور کار سازمان بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز از اجرای طرح ساماندهی ۵۰ هزار معلول البرز خبر داد و گفت: توانمندسازی، حصول اطمینان از آموزش های فراگیر، برابری فرصت ها از محورهای اصلی نقطه هدف سازمان بهزیستی است

اسدالله حیدری با حضور در آئین روز جهانی معلولین که صبح امروز (14 آذر) در تالار میلاد شهرداری کرج برگزار شد، گفت: توانمندسازی، حصول اطمینان از آموزش های فراگیر، برابری فرصت ها از محورهای اصلی نقطه هدف سازمان بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی البرز  با تاکید بر اهمیت ایجاد برابری و عدالت در جامعه عنوان کرد: شرائط بهره مندی از امکانات اجتماعی باید برای تمام افراد جامعه به ویژه معلولان فراهم شود.

حیدری، تصریح کرد: متاسفانه در بعد امکانات حتی یک سالن ویژه معلولان به منظور برپایی همایش ها فراهم نشده است و همین مهم به خودی خود بیانگر راه بسیار زیادی است که پیش رو داریم.

وی با تامل بر اهمیت ساماندهی معلولان مطرح کرد: در سطح استان البرز بیش از 50 هزار معلول شناسایی شده است که بنابر شرائط ممکن برنامه ریزی ها در راستای بهبود شرائط زندگی، آموزشی و فرهنگی آنان در حال انجام است.

وی از 12 درصد جمعیت سالمند در سطح استان البرز خبر داد و گفت: بخشی از امور بهزیستی اختصاص به بهبود شرائط زندگی سالمندان دارد که متناسب با رشد جمعت البرز و افزایش جمعیت سالمندان، این مهم صورت می پذیرد.

حیدری با تاکید بر این مطلب که سال گذشته 2 هزار فرصت شغلی در سطح البرز فراهم شده است، توضیح داد: از این میزان فرصت شغلی، 50 درصد سهم معلولان است.

اعطاء خانه مسکن مهر به معلولان

مدیرکل بهزیستی استان البرز از اختصاص خانه های مهر به معلولان با تسهیلات ویژه خبر داد و گفت: بالغ بر 130 واحد به خانواده های چند معلولی خانه واگذار شده است که در کنار این مهم شرائط ویژه جهت خانه دار شدن خانواده های تک معلولی نیز در دست اقدام است.

حیدری افزود: در حال حاضر 2 هزار و 600 نفر از معلولان البرزی در نوبت دریافت امکانات آموزشی، رفاهی و ... هستند.

حفظ منزلت اجتماعی معلولان مهم ترین محور سخنان مدیرکل بهزیستی استان البرز بود که طی این آئین بر آن تاکید کرد.
.چاپ مطلب
ساماندهی معلولان سازمان بهزیستی البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 247
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید