کد مطلب : 61310 / تاریخ ثبت : 1397/04/20 08:50

رضایی فر:

البرز با کسری آب مواجه می شود

مدیرعامل شرکت آبفای شهری البرز اعلام کرد: با توجه به روند کاهشی نزولات آسمانی و افزایش جمعیت، این استان با کسری 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می شویم

 غلامرضا رضایی فر روز چهارشنبه در نشستی با حضور مسئولان استانی گفت: این کسری آب تا سال 1405 در البرز رخ می دهد که باید چاره جویی کرد.

رئیس شورای هماهنگی وانسجام بخشی صنعت آب و برق البرزاظهار داشت: درحالی که از تمام ظرفیت های آب زیرزمینی وسطحی البرز برای شرب مردم استفاده می شود لیکن تولید و مصرف آب اکنون درنقطه سر به سر است .

وی ادامه داد: وقوع حوادث غیرمتعارف برای تاسیسات آب ، خدمات رسانی را در این استان متوقف می کند.

رضایی فر افزود: از آنجا که کارکرد تاسیسات چاه، ایستگاه های پمپاژ و... وابسته به نیروی برق است با قطعی برق در روزهای اخیر، توزیع آب هم دچار وقفه شد.

وی بیان داشت: به رغم رکود ساخت وساز سالانه بیش از 50 هزار واحد جدید متقاضی انشعاب آب در البرز هستند و این رشد جمعیت فشار مضاعف به منابع محدود آبی استان است.

ناصر اسکندری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز اظهارداشت: تغییر ساعات کاری ادارات در استان موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده است.

وی افزود: تلاش می کنیم با انجام مانورهای منطقه ای برروی شبکه توزیع برق، مناطقی که باقطع برق تاثیر پذیری بیشتری ازنظر قطع آب دارند را از قطعی خارج کنیم تا مردم بی آب نشوند .

مهرور مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز هم دراین نشست اظهار داشت: باید به سمت استفاده از انرژی خورشیدی رفت ودر دستور عمل پدافند غیرعامل نیز تاکید برجایگزینی با انرژی پاک است.

وی با اشاره به اینکه برای تغییر رفتار مصرفی مردم باید سیاست تشویقی اعمال شود وابزارولوازم کاهنده مصرف را با یارانه مناسب دراختیار مردم گذاشت،گفت: بخشی از مشکلات بوجود آمده ناشی از انشعاب های غیرقانونی وغیرمجاز آب وبرق عنوان است وباید این انشعابها درسطح استان شناسایی وقطع شوند.
.چاپ مطلب
البرز کسری آب
تعداد دفعات مشاهده شده : 96
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید