کد مطلب : 61236 / تاریخ ثبت : 1397/04/14 09:05

رسولی :

همدردی کافی نیست استاندارد سازی کنید

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از عدم مدیریت اصولی بازارچه گلشهر، گفت: همدردی با حادثه دیدگان کافی نیست بلکه با استاندارد سازی بازارچه ها از تکرار حوادث و ایجاد خسارت جلوگیری کرد

 احد رسولی در نطق پیش از دستور هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج با ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی بازارچه پونه، اظهار داشت: این حادثه به‌رغم داشتن خسارات مالی سنگین، نشان داد احداث بازارچه های موقت بدون مدیریت و زیرساخت، می‌تواند لطمات جبران ناپذیری به شهر و مردم وارد کند که منجربه نگرانی شهروندان خواهد شد.

رسولی با اشاره به تذکرات قبل شورا، اضافه کرد: نظارت بر این مجموعه با غفلت و سهل انگاری همراه بود و با وجودی که طراحی این مرکز بدون استاندارد و تجهیزات ایمنی و بیمه آتش سوزی انجام شد، تنها مردم بودند که با این غفلت و سوء مدیریت، خسارت دیدند لذا برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه، شناسایی مقصران، کارساز نیست.

رسولی ابراز همدردی با خسارت دیدگان را برای مدیریت شهری کافی ندانست و افزود: اگر با مدیریت صحیح، موارد ایمنی در زمینه ساماندهی و تجهیز بازارچه های موقت، لحاظ نشود امکان تکرار حادثه غیر ممکن نیست.

وی تاکید کرد: باید ساماندهی به صورت اصولی انجام و مراکز خرید و بازارچه ها با کنترل، نظارت و رعایت استانداردها و زیر ساخت ایمن، ساخته و در اختیار مردم قرار گیرد.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به تبادل نظر با فرماندار و شهردار کرج، تصریح کرد: با توجه به ضرورت موضوع، لازم است ستاد ویژه‌اى با حضور نمایندگان فروشندگان، مالک زمین، شهرداری، شورای اسلامی شهر، فرمانداری، نیروی انتظامی و دادستانی تشکیل شود که ضمن رسیدگى به امور حادثه دیدگان، علت این حادثه، مشخص و اعلام شود.
.چاپ مطلب
همدردی کافی نیست استاندارد سازی
تعداد دفعات مشاهده شده : 155
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب