کد مطلب : 61219 / تاریخ ثبت : 1397/04/13 10:56

البرز در محاصره 12 سکونت گاه غیر رسمی؛

کرج تنها مرکز استان کشوربا مناطق حاشیه نشین در دل شهر

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز گفت: کرج تنها مرکز استانی در کشور است که مناطق حاشیه نشین در دل آن ایجاد شده است که بودجه یک میلیاردی دولت دردی از آسیب های اجتماعی البرز دوا نمی کند

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز درباره بودجه یک میلیاردی اختصاص یافته به آسیب های اجتماعی در سفر هیات دولت به استان البرز گفت: یک میلیارد می تواند صرفا بخشی از مشکلات استان را پوشش می دهد.

مهدی جوهری افزود: مقام معظم رهبری 4 آسیب اجتماعی جدی را مشخص کرده است معضلی مانند حاشیه نشینی با یک میلیارد قابل حل نیست چرا که این مهم یکی از مقوله هایی است که توسط رهبری مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: اگر در بحث اشتغال، بازتوانی جامعه و ... اعتبار مذکور را مد نظر داشته باشیم می توان با این یک میلیارد در جامعه موثر بود اما با این مبلغ مشکلات البرز به عنوان یک کلانشهر مرتفع نخواهد شد.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز تصریح کرد: بودجه های قابل توجهی بر اساس قانون احیا و بهسازی مناطق فرسوده تعلق گرفته است و اداره کل راه و شهرسازی 12 سکونتگاه غیر رسمی در استان البرز را اعم از اخترآباد، خط 4 حصار، مالک اشتر، اسلام آباد و ... اعلام کرده است.

وی گفت: تعریف بخشی از مناطقی که نیاز به بهسازی دارد همانند حسن آباد شهرک اوج در مقوله حاشیه نشینی قرار نمی گیرد و البته کرج تنها مرکز استانی در کشور است که مناطق حاشیه نشین در دل آن ایجاد شده است و مانند تهران نیست که جنوب شهر حاشیه نشین، سکونت داشته باشد.

جوهری افزود: البرز در دل خود مناطق حاشیه نشین در قالب سکونت گاه های رسمی دارد لذا تکلیفی برای ما مبنی پیشگیری از ایجاد مناطق حاشیه نشین قرار داده شد و در حال حاضر فضای سبز کمربند شمالی و قرار گرفتن اراضی مستعد حاشیه نشینی در اختیار شهرداری برای پیشگیری از این معضل در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اراضی ملی و مستثنیات مشخص شده است اظهار داشت: رئیس کل دادگستری البرز درباره ورودی شهر کرج مذاکره ای با شهردار وقت انجام داد تا این منطقه تبدیل به سفره خانه نشود چرا که مالک آن شخصی بوده و با فروش به ... دسترسی عموم را نسبت به رودخانه قطع کرده و زمینه ساز ایجاد سکونت گاه غیر رسمی خواهد شد.

جوهری تصریح کرد: اجرایی شدن طرح کاداست جز اقداماتی است که در کارگروه مذکور دیده شده است و به دنبال پیشگیری حاشیه نشینی از مبدا هستیم و روستاها اغلب مورد هدف ما هستند. خوشبختانه در استان البرز با توجه به برخورداری از امکانات با این مشکل مواجه نیستیم اما متاسفانه مهاجرین ما خارج از استان هستند.

معاون اجتماعی دادگستری البرز در خاتمه گفت: یکی از رسالت های کارگروه، توانمندسازی روستاییان است، لذا با مدیر کل روستایی استانداری البرز هماهنگ شد تا اقداماتی در راستای اعطای گاز، برق، وام و ... برای این عزیزان انجام شود.
تیتریک
.چاپ مطلب
کرج مناطق حاشیه نشین دل شهر
تعداد دفعات مشاهده شده : 189
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب