کد مطلب : 60892 / تاریخ ثبت : 1397/03/24 12:20

رضایی :

پروژه همت نیازمند تملک پلاک است

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به اینکه پروژه همت نیازمند تملک پلاک است، آخرین وضعیت جاده طالقان - هشتگرد را تشریح کرد

 تقی رضایی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت پروژه راه‌سازی طالقان- هشتگرد، اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر ادامه عملیات اجرایی این پروژه تا دو هفته گذشته امکان‌پذیر نبود.

وی با تأکید بر اینکه عملیات اجرایی پروژه راه‌سازی طالقان به هشتگرد به‌تازگی از سر گرفته‌شده و با سرعت در حال انجام است، گفت: این پروژه تا پایان سال مالی جاری تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در بخش دیگری با اشاره به لزوم توسعه راه‌های روستایی در استان، گفت: حدود ۸۰ میلیارد تومان قرارداد جدید در این حوزه منعقدشده است.


رضایی بابیان اینکه ۶۸ درصد راه‌های روستایی استان آسفالت شده است، گفت: متأسفانه نیمی از آسفالت‌های انجام‌شده از بین رفته است، به همین منظور بازسازی راه‌های روستای در دستور کار است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز وعده ساخت ۱۰۰ ‌کیلومتر راه روستایی در سفر رئیس‌جمهور به استان البرز داده‌شده است که درصدد هستیم این وعده را تا پایان سال تحقق‌بخشیم.

رضایی بابیان اینکه سال گذشته حدود ۵۰ کیلومتر از جاده چالوس آسفالت شده است، گفت: رسیدگی به وضعیت این محور پرتردد در حیطه وظایف اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده است، خط‌کشی و شانه کشی محور باید انجام و بهسازی شود.

وی در بخش دیگری به آخرین وضعیت پروژه امتداد اتوبان شهید همت تا کرج اشاره کرد و افزود: ۷۰ درصد این پروژه به‌صورت سرمایه‌گذاری (تهاتر) و ۳۰ درصد آن دولتی است. این پروژه یکی از ایمن‌ترین پروژه‌های اتوبانی کشور محسوب می‌شود.

رضایی بابیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان برای عملیات اجرایی پروژه اتوبان همت اختصاص‌یافته است، گفت: از ۷۱ پلاک شهرک المهدی که قرار بود تملک شود، ۴۷ پلاک تملک و تخریب‌شده است، تملک دیگر پلاک‌ها به ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی در خصوص عملیات اجرایی پروژه مسکن مهر استان البرز نیز گفت: این پروژه در سال جاری تکمیل و به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز عملیات اجرایی سه هزار واحد مسکن مهر مانده است که تا پایان سال انجام می‌شود.
مهر
.چاپ مطلب
پروژه همت نیازمند تملک پلاک
تعداد دفعات مشاهده شده : 493
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید