کد مطلب : 60884 / تاریخ ثبت : 1397/03/24 09:40

صابری :

ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی کرج در دستور کار است

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: ایجاد یک بازارچه دائمی صنایع‌دستی کرج در دستور کار است

فرخ الدین صابری بابیان اینکه ۷۰ رشته صنایع‌دستی فعال در استان البرز وجود دارد، اظهار کرد: ظرفیت ارتقاء به ۲۰۰ رشته فعال نیز وجود دارد.

وی در ادامه بابیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان البرز توجه ویژه‌ای به موضوع حمایت از صنعتگران و بیمه آن‌ها دارد، افزود: ایجاد یک بازارچه دائمی صنایع‌دستی کرج در دستور کار است برای تحقق این مهم نیازمند همکاری مدیریت شهری کرج هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز از ایجاد یک بازارچه دائمی صنایع‌دستی در مشکین‌دشت خبر داد و افزود: ۳۷ غرفه فعال در این بازارچه دایر می‌شود که تعدادی از آن‌ها نیز به‌صورت آموزشگاه صنایع‌دستی، فعالیت خواهند کرد.

صابری هدف از ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی را عرضه کالاهای تولیدشده توسط هنرمندان اعلام کرد و گفت: با این اقدام، صنایع‌دستی باقیمت و کیفیت مناسب به شهروندان عرضه می‌شود.

وی با اشاره به حضور فعال هنرمندان البرزی در حوزه‌های صنایع چوب، سنگ، شیشه، بافتنی و غیره، تأکید کرد: مهاجرپذیر بودن البرز باعث تنوع صنایع‌دستی در این استان شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به اینکه پنج هزار نفر در استان البرز در حوزه صنایع‌دستی مشغول به فعالیت هستند، گفت: ظرفیت اشتغال‌زایی در حوزه صنایع‌دستی بالا است.
.چاپ مطلب
ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 299
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید