کد مطلب : 60764 / تاریخ ثبت : 1397/03/13 09:06

نبود استخر اختصاصی مشکل شناگران البرزی

ورزش ھای آبی ھمواره علاقه مندان زیادی دارند اما به دلیل کمبود امکانات در این بخش آنطور که باید امکان فعالیت حرفه ای در این رشته ورزشی وجود ندارد

استان البرز به دلیل نداشتن استخر اختصاصی برای شناگران، با مشکلاتی مواجه است که به گفته رییس هیات شنای البرز با تحویل استخر آزادگان علاوه بر حل این مشکل، ورزش شنای شیرجه که به دلیل همین کاستی تاکنون در استان فعال نیوده، رونق خواهد گرفت.  دراین  رابطه با «بلال خلیلی» رییس ھیات شنای البرزگفتگوی کوتاھی داشیم که در ادامه می خوانید:

چند ورزشکار به طور سازمان یافته زیرنظر ھیات شنا فعالیت دارند؟

حدود500 ورزشکار در رشته شنا زیر نظر ھیات، فعالیت می کنند. البته اکنون البرز به دلیل نبود استخر در اختیار  هیات، در رشته شیرجه فعالیت ندارد اما با حل شدن این مشکل و به محض تحویل گرفتن استخر در این رشته ھم فعالیت خواھیم کرد.

با برچیده شدن طرح سبا در آموزش و پرورش اکنون استعدادیابی از کودکان ونوجوانان چطور انجام می شود؟

شناسایی استعدادھا از سنین کودکی نقش موثری در موفقیت و نتیجه کار داردتا اینکه در سن بالا برای ورود به رشته ای اقدام شود چرا که برای ورزش، بدن در سن کودکی آمادگی و پذیرایی بھتری دارد. سبا طرح خوبی بود که متاسفانه متوقف شد اما اکنون توسط مربیان استخرھا و تست شناگران و ھمچنین برگزاری مسابقه از بین آنھا برای شنا انتخاب می شود.

آیا در استان مدرسه شنا داریم؟

به ھمه استخرھا ابلاغ شده که مدرسه شنا برگزار کنند و آنھا موظف ھستند برای تشکیل این کلاس ھا اقدام کنند.

چند استخر دولتی و خصوصی در استان داریم؟

در البرز با وجود حدود70 استخر در این زمینه کمبود نداریم اما این ھا سازمان یافته نیستند و در اختیار ارگان ھای دولتی قراردارند.

اقداماتی برای حل مشکل نبود استخر برای شناگران داشته اید؟

با وجود تعداد بالای استخر در استان اما اداره ورزش و جوانان و ھیئت شناھیچ استخر اختصاصی برای تمرین شناگران ھیات ندارد تا بتوانند به طور مرتب و اختصاصی از استخر استفاده کنند و این افراد مجبور به شنا و تمرین درساعات پایانی واضافه استخرھای مختلف ھستند که این امر به دلیل خستگی جسمی بازدھی لازم را برای آنھا ندارد. اما با قول و پیگیری رییس اداره ورزش و جوانان، آقای غفرانی استخر آزادگان برای این کار درنظر گرفته شده است. ما نیز در حال انجام اقدامات لازم در این زمینه ھستیم و از این به بعد اعضا میتوانند به طور اختصاصی در استخر آزادگان تمرین کنند.

آیا تیم ھای شنا زیرنظر ھیات فعالیت می کنند؟
تیم ھای شنا به دلیل اختصاص نداشتن استخر برای ھیات، به صورت واحد و متمرکز در یک جا فعالیت نمی کنند اما در کلبا نظارت ھیات شنا فعال ھستند که این کاستی ھم با تخصیص استخر آزادگان برطرف می شود .

نحوه نظارت شما بر کار استخرھا به چه صورت است؟
کارشناسان ھیات شنا به ھمراه تیم بهداشت به طور مستمر بر فعالیت و ھمچنین بھداشت و سلامت استخرھا نظارت دارند.

نظر شما درباره خصوصی سازی امکان ورزشی چیست؟
من موافق تصدی دولت در ھمه امور نیستم چرا که تجربه نشان داده نتیجه و بازدھی این عملکرد مناسب نیست و با واگذاریفعالیت ھای مختلف به بخش خصوصی تحت نظارت مشخص دولت می توان نتیجه مطلوب تری بدست آورد.
.چاپ مطلب
استخر مشکل شناگران البرزی
تعداد دفعات مشاهده شده : 230
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب