کد مطلب : 60729 / تاریخ ثبت : 1397/03/10 19:58

چند سوال از چند مسوول!

امروز ذره‌بین تمام رسانه‌ها و شهروندان حساس به امور کرج، روی مدیریت شهری است. جالب اینکه با این حجم بالای حساسیت، تصمیم‌های خلاف قانون و بی‌تفاوتی مفرطی در رفتار عده‌ای از مسولین ذیربط موج می زند که بهت‌انگیز است!

 
چند پرسش از مسوولان اعم از: انتخابی و انتصابی، به ذهن این جانب رسیده که بی‌مقدمه مطرح می‌کنم.
 
🔴 نخست، سرکار خانم بزنی از اعضای شورای شهر در گروه چهار (مخالفان سریزدی)! چرا درمقابل فعل و انفعالات شورا سکوت اختیار کرده‌اید؟ آيا موافق رفتار رییس و نایب رییس در به تعطیلی کشاندن شورا و عدم انتخاب شهردار هستید؟! آیا به عواقب این چالش بی‌سرانجام اندیشیده‌اید؟! آیا انحلال شورا و آینده‌ی اعضاء را تصور کرده‌اید؟! آیا پاسخگوی مردم در برخی انتصابات افراد منسوب به اعضای شورا، خواب پروژه‌های عمرانی، خالی ماندن حساب مالی شهرداری و... خواهید بود؟ اگر با یک باران دیگر، شهر را آب برد؛ شما در حوزه‌های عمرانی پاسخگویید؟!
 
🔴 دوم، جناب آقای وحیدی! باتوجه به تجربیات موثر شما در حوزه‌ی شهرداری، نظرتان درخصوص وضعیت فعلی شهرداری مقروض و سود کلان وام‌های چندصد میلیاردی چیست؟! رفتار خودتان در نپذیرفتن طرح دوفوریتی ۸تن از اعضای شورای شهر را قانونی می‌دانید؟ آیا ذکر این جمله که: "گفته‌اند درخصوص شهردار رای‌گیری نکنید" به شائبه‌ی دخالت بیرونی در شورا دامن نمی‌زند؟ آیا برای تاثیرپذیری خود و اجازه‌ی دخالت در امور شورا، توجیهی دارید؟ آیا خودتان را در جایگاه نایب رییس موفق می‌دانید؟! اگر فردا دستور و تکلیف و برنامه به دست شورا دادند، شما جوابگویید؟!
 
🔴 سوم جناب آقای نبیونی، ریاست محترم شورای شهر! نامه‌ی خودتان به استاندار را خوانده‌اید؟! آیا واقعیت دارد در این نامه به وقت‌کشی و به تعویق انداختن انتخاب شهردار اشاره کرده‌اید؟! شما و نایب رییستان همچون سایر اعضای شورا قسم به اجرای قانون و حفظ منافع شهر خورده‌اید، آیا به قسمتان پایبند بوده و برمبنای مُرٍّ قانون رفتار کرده‌اید یا به سلیقه و تفسیر خودتان؟! تعطیلی جلسه‌ی صبح شورا به بهانه‌ی سفر بعدازظهر برخی از اعضاء، منطقی و قانونی بود؟! 
 
آقای نبیونی! در روزی که ناگهان مریض شدید و مصوبه‌ی شورای شهر را اجرا نکردید تا چه حد مریضی‌تان اورژانسی بود؟ آیا نیامدنتان به شورا در جلسات بعد، از سر مصلحت بود؟! 
 
 جناب دکتر! درخصوص رویگردانی مردم از اصلاح‌طلبان، تزلزل جایگاه شورا در میان نهادهای تصمیم‌گیری به جهت ضعف ریاست و نیز انتقادات تند مردم از بی‌تفاوتی شورا نسبت به کارها و پرونده‌های شهروندان پاسخی دارید؟! اگر فردا حقوقی ندادند یا پولی برای تملکی نبود یا توافقات شهرداری به دلیل اتلاف وقت فراوان بهم خورد یا زمان‌بر شدن‌ها باعث تاخیر و کارشناسی‌های مجدد و تحمیل ارقام نجومی به شهر شد، حاضر به پذیرش مسوولیت هستید؟!
 
🔴 جناب آقای فرماندار! شما به‌عنوان نماینده‌ی مستقیم دولت در شهر، تصمیم‌گیر و مسوول هستید. امنیت شهر با شماست و همچنین نظارت بر اعمال اعضای شورای شهرستان. آیا از بی‌شهردار ماندن کرج باخبرید؟ آیا از تشکیل نشدن جلسات به دلیل مخالفت چندعضو با شهردار پیشنهادی اطلاع دارید؟ آیا از رفتن شهرداری تا مرز ورشکستگی مطلعید؟ آیا می‌دانید شهرداری یازده‌هزار پرسنل و نزدیک به سی میلیارد تومان هزینه‌ی جاری ماهیانه دارد؟ تا کی شهر باید با درآمد کمیسیون ماده صد و تخلفات ساختمانی اداره شود و این وضعیت رکود ساخت و ساز، پاسخگوی هزینه‌ها و رفع نیاز پرسنل هست؟ برفرض که باشد! پرسنل نه تجمعی داشته باشند و نه اعتراضی، تکلیف پیشرفت شهر چه خواهد شد؟
 
آقای فرماندار! اگر استاندار محترم از تخلفات مداوم برخی از اعضاء در شورا سوال بپرسد، آیا جوابی مبتنی بر فراهم‌سازی مقدمات سلب عضویت به وی می‌دهید؟! آیا به شهروندان اطمینان می‌دهید اجازه‌ی تخطی از قانون را به کسی نخواهید داد، مگر اینکه هزینه‌هایش را تقبل کند؟!
 
🔴 جناب آقای استاندار، نماینده‌ی عالی دولت در البرز، رییس شورای حل اختلاف و ریاست محترم شورای تامین استان! آيا قاطعیت شما در برخورد با برخی سومدیریت‌ها، رفع مسئولیت‌ها و کم‌کاری‌ها مشمول شورا خواهد شد؟! آیا از معاون ویژه‌تان -فرماندار کرج- سوال پرسیده‌اید چگونه یک کلانشهر اجازه‌ی انتخاب شهردار را ندارد؟! کدام ارگان یا شخص به گفته‌ی نایب رییس در امور شورا دخالت کرده است؟ 
 
رییس شورا چرا جلسات را تعطیل کرده یا اصرار اعضاء برای رای‌گیری را موردتوجه قرار نمی‌دهید؟! آیا تاکید شما بر حرکت در چارچوب قانون صرفا در حوزه‌ی استانداری و سیاسی است یا به‌عنوان نماینده‌ی رییس‌جمهور و در راستای نظارت بر اجرای صحیح قانون در هر گوشه‌ی این استان در برابر تخلف‌ها و تخطی‌ها خواهید ایستاد؟
 
 

.چاپ مطلب
شهردار کرج استاندار البرز نجفی استاندار فرماندار کرج شورای شهر
تعداد دفعات مشاهده شده : 518
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید