کد مطلب : 59548 / تاریخ ثبت : 1396/12/23 14:03

مکان های تاریخی البرز برای بازدید گردشگران آماده شد

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز اعلام کرد که مکان های تاریخی و شاخص استان البرز امسال برای اولین بار پذیرای بازدید گردشگران و مسافران نوروزی شد

احمد ترکاشوند روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:تلاش شده بناها و مکان های تاریخی که در استان وجود دارد به گردشگران و مسافران نوروزی بشناسانیم .
 
وی ادامه داد: این مکان ها شامل قلعه صمصام، کاخ سلیمانیه،محوطه ازبکی و کاخ مروارید است.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: البته در این بخش نیاز بیش از پیش به حمایت و کمک های مردمی برای نظارت محافظت از این بناها داریم.
 
ترکاشوند با اشاره به اینکه می بایست بناهای تاریخی در دید عموم قرار بگیرند، گفت: محوطه های تاریخی و تفرجگاهی که در استان البرز قرار دارد به لحاظ تاریخی از اهمیت بالایی برخوردارند.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت:امسال نظارت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بر موضوع گردشگری از پانزدهم اسفند ماه آغاز شده و این نظارت ها در قالب تیم های تخصصی کمیته تلفیقی نظارت و بازرسی که شامل تمام ادارات نظارت بر امکان عمومی تعزیرات، حمل و نقل و پایانه ها و دانشگاه علوم پزشکی ادامه دارد.
 
ترکاشوند هدف از این اقدام را هماهنگی های لازم بین دستگاه های یاد شده اعلام کرد و گفت: در ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافران نوروزی تداخل و موازی کاری دستگاه ها اجرایی به وجود نمی آید.
 
وی به اجرای برنامه های فرهنگی و گشایش نمایشگاه و جشنواره اقوام اشاره کرد و افزود: جشنواره اقوام از 17 اسفند ماه جاری تا پایان همین ماه در کاخ مروارید مهر شهر کرج بر روی عموم باز است.
 
وی بیان داشت: همچنین اجرای برنامه فرهنگی نوروزگاه از 2 فروردین ماه سال آینده در کاخ مروارید از دیگر برنامه هایی است که اجرا می شود.
 
در استان البرز محوطه ها و مکان های تاریخی وجود دارد که قدمت آنها به بیش از 9 هزار سال می رسد و تپه ازبکی در این استان یکی از مکان هایی است که می توان به آن اشاره کرد.
 
این استان بیش از 420 اثر تاریخی و طبیعی ثبت شده ملی دارد.

.چاپ مطلب
مکان های تاریخی البرز بازدید گردشگران
تعداد دفعات مشاهده شده : 238
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید