کد مطلب : 59520 / تاریخ ثبت : 1396/12/22 13:24

مجلس به آقای وزیر اعتماد کرد؛

ربیعی وزیر ماند

علی ربیعی در جلسه‌ی استیضاح گفت: بنده نه به عنوان یک وزیر بلکه یک کنشگر درمقابل شما می‌خواهم به شما بگویم که ما امروز مسائل بنیادینی در پیش رو داریم. از این رو باید با فهم درست و اصلاح ساختارها نسبت به رفع آنها اقدام کنیم...

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۲۲۳نفر از نمایندگان، صبح امروز با دستورکار استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد و نمایندگان مجلس به علی ربیعی برای ادامه‌ی فعالیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتماد کردند.

به گزارش شبکه خبری البرز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با  126رای موافق، 124رای مخالف و 2رای ممتنع از مجموع 253نماینده حاضر در جلسه‌ی علنی امروز به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آری گفتند.

ربیعی در صحن علنی با بیان اینکه حضور در مجلس را فرصتی برای طرح اهم مسائل کشور می‌دانم، گفت: بنده نه به عنوان یک وزیر بلکه یک کنشگر درمقابل شما می‌خواهم بگویم که ما امروز مسائل بنیادینی در پیش رو داریم. به جز سیاست خارجی و مسئله‌ی خشکسالی که دو مسئله‌ی مهم ما است؛ ما مسائل مختلف در حوزه‌ی آسیب‌ها، فقر، عدالت و مسئله‌ی آینده و ریسک زندگی مردم در قالب صندوق‌ها و بیکاری انباشته شده را در پیش رو داریم. از این رو ما باید با فهم درست و اصلاح ساختارها نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان استیضاح تأکید کرد، دوره‌ی تصدی وی بر وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی نزدیکترین دوره به گفت وگوی میان کارگر و کارفرما بوده است، به نوعی که گفت‌وگوی اجتماعی مسالمت‌آمیز تحقق پیدا کرده، همچنین 55 درصد تشکل‌های کارگری افزایش یافته و نهادهای خیرجمعی و گفتمان خیرجمعی نیز ساماندهی شده است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه، ضمن تاکید بر اینکه نمی توان دولت را متهم کرد، بیان کرد: موضوع اشتغال با رفتن من و آمدن فرد دیگری درست نمی‌شود. هیچ کدام ما سوپرمدیر نیستیم و دوران مدیران سوپرمن گذشته است.

ربیعی همچنین با اشاره به شلوغی‌های اخیر کشور در برخی شهرها تصریح کرد: بنده آمارهای مختلفی از میزان فقر، بیکاری، خشکسالی و میزان اشتغال و همچنین انواع و اقسام شاخص‌ها را آماده کرده‌ام، غالب کسانی که دستگیر شده بودند شغل داشتند، در این رابطه باید بدانیم اتفاقات بزرگتری رخ داده در مسائل و آنها آژیری برای کشور بود.

وی ادامه داد: از این رو من خوشحالم که در وزارتخانه‌ای قرار گرفتم که با اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین مسائل مرتبط با امنیت ملی سروکار دارد.

ربیعی با تأکید بر اینکه در زمینه شاخص بیکاری در اندازه‌ای که داده و ستاده‌های من به وجود آورده موفق عمل کرده‌ام و انگیزه داشته و پرتلاش بوده‌ام، تصریح کرد: بنده با داشتن نظریه‌های خوب و به‌کارگیری تیم خوب توانستم اقدامات خوبی را انجام دهم اما رفع این معضلات نیاز به اجماع همه‌ی مسئولان اعم از مجلس دارد.

وی گفت: من معتقد هستم که ماهی یک میلیون بار مراجعه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت می‌گیرد و همین شرایطی را به وجود آورده که بتوانیم در کنار هم برنامه‌هایی را به پیش ببریم که ثبات نظام مقدس را بیشتر کنیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه ما سیاست‌های فقرزدایی را در دولت به پیش برده‌ایم، افزود: فقرزدایی 20سال برنامه نیاز دارد و فقر و معضل آن با پاشیدن پول حل نخواهد شد؛ همانطور که اشتغال با پاشیدن پول حل نخواهد شد.

.چاپ مطلب
استیضاح علی ربیعی
تعداد دفعات مشاهده شده : 264
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب