کد مطلب : 59511 / تاریخ ثبت : 1396/12/22 09:57

در صورت انجام نشدن مطالعات دقیق و کارشناسی؛

انتقال تونلی آب سدطالقان فرونشست زمین را به دنبال دارد

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان البرز گفت: عدم انجام مطالعات دقیق و کارشناسی انتقال تونلی آب سد طالقان باعث فرونشست زمین و خشک شدن چشمه‌های بالادستی در استان می‌شود.

فردین حکیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه پروژه انتقال تونلی آب سد طالقان به تهران مشمول مطالعات ارزیابی زیست‌محیطی است، اظهار کرد: در حال حاضر آب سد طالقان با لوله به بیلقان منتقل می‌شود.
 
وی بابیان اینکه جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مربوطه کارگروه ارزیابی زیست‌محیطی استان البرز برگزارشده و نقطه نظرات لازم در این بخش اتخاذشده است، افزود: نظرات دستگاه‌های مذکور به سازمان ارائه‌شده و باید منتظر بررسی در کمیته ارزیابی سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور بود.
 
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان البرز بیان کرد: تاکنون مجوزی در این خصوص صادر نشده است، اما بدون شک انجام اقدامات مطالعاتی در این خصوص در اولویت قرار خواهد داشت و آنچه واضح است نباید در صورت اجرایی شدن این طرح حق آبه استان نادیده گرفته شود.
 
حکیمی با تأکید بر اینکه حفاظت از محیط‌زیست استان البرز دغدغه دولت و این اداره کل محسوب می‌شود، تصریح کرد: فرونشست زمین و خشک شدن چشمه‌های بالادستی مشکلات مهمی است که در صورت عدم انجام مطالعات دقیق و کارشناسی در راستای انتقال آب سد طالقان به‌صورت تونلی به وجود خواهد آمد.
 
وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی مختلفی چون شرکت آب منطقه‌ای استان و منابع طبیعی باید در خصوص موارد مطرح‌شده دغدغه داشته باشند، خاطرنشان کرد: این طرح مشمول ارزیابی‌های زیست‌محیطی است و اقدامات به‌صورت دقیق و کارشناسی صورت خواهد.
 
به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج نیز در خطبه‌های اخیر نماز جمعه نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: با برخی از مسئولان صحبت کرده‌ام نحوه انتقال آب سد طالقان برای محیط‌زیست و منابع طبیعی استان مشکل‌آفرین است.

.چاپ مطلب
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان البرز انتقال آب طالقان
تعداد دفعات مشاهده شده : 190
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب