کد مطلب : 59257 / تاریخ ثبت : 1396/12/07 20:19

افشاگری رضاحسینی قائم مقام سابق شهردار کرج

رضاحسینی با سابقه طولانی مدیریتی در بازرسی مجلس و مدیریت سطح بالا در شهرداری کرج از دلیل استعفایش پس از آمدن نصیری سخن می گوید. گفتگو با او پرده از وضعیت بغرنجی بر می دارد و عنوان می کند: دلیل حذف مدیران پاکدست شهرداری چیست/نگاهشان به کرجی ها، نگاه پایتخت نشین به روستاییان است/به مسولین نامه نوشتم واکنشی نشان ندادند/دستور کاهش ماشین آلات در برف به بهانه صرفه جویی

مصطفی رضا حسینی رییس بازرسی سابق مجلس شورای اسلامی و قائم مقام سابق شهردار کرج  با سوابق و تجربیات  خود در حوزه های مجلس، شهرداری، فرمانداری، وزارت علوم، قانون گذاری گفته ها و ناگفته هایش قطعا مورد توجه خواهد و شنیدنی خواهد بود.

او که در ابتدا راه از شهردار جدید جدا شد و استعفا داد، انتقادات جدی ای به نحوه مدیریت وی وارد می کند و می گوید: لازم می دانم عملکرد شهردار کرج و تیمش را نقد کنم و این اقدام به علت احساس خطری است که اگر به آن توجه نشود شاهد اتفاقات ناگوار و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه و افراد متخصص کرج هستیم. 
 
وی در ادامه افزود: در ابتدای راه، به عنوان قائم مقام شهرداری ادب، منش و رفتار این شهردار مورد تاییدم بود اما حرکات شهردار با چینش نیروها و نیروهای از تهران آورده، نشان دهنده حوادث و اتفاقات ناگوار آینده بود. 
 
با توجه به حوزه فعالیت هایم در عرصه های مختلف، شناخت خوبی نسبت به افراد دارم بر مبنای همین شناخت و در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی شهرداری کرج با حضور نصیری به همراه برخی از اعضای تیمش، به هنگام معرفی مدیران ارشد شهرداری کرج و مطرح شدن رزومه آن ها متوجه غافلگیری شهردار از وزن، تخصص، کارایی و تجربه مدیران کرج شدم و خوشحال بودیم که ایشان با قبول این شرایط، گام های بعدی را بهتر بردارد اما نخستین عزل نصیری از طریق بی سیم، تصورات مرا به تباهی کشید‌. بنابراین زنگ خطر از آن جا آغاز شد و پس از آن بسیار تلاش کردم تا آن جایی که ممکن است فضای شهر را برای شهردار تشریح کنم اما نصیری در ۳۷ روز کاری حتی یک ثانیه مرا به دفتر خود راه نداده و تمایلی به مشورت نداشته است.
 
رضا حسینی در مورد علت استعفای خود، بیان داشت: با توجه به شم سیاسی و نوع فعالیتم در جایگاه قائم مقامی شهرداری کرج، پیش بینی جابجایی خود با بی حرمتی را پس از ۳۷ روز فعالیت شهردار کرج، در جلسه شورای معاونین مطرح کردم که آیا این تغییرات انجام خواهد شد؟ 
 
هر چند شهردار پاسخ داد: که فعالیت خود را ادامه بده اما با وجود کدها و نامه نگاری های شخصی برخی با آقای شفیعی، به علت جلوگیری از بی حرمتی به خود و خودداری از تکرار این گونه حرکات، در پایان آن جلسه با بیان این مطلب که به کسی اجازه نمی دهم که شخصیتم را به بازی بگیرد و با توجه به این مطلب که نیت خیری را در فعالیت ها نمی دیدم استعفای خود را مطرح کردم و شهردار کرج فردای آن روز شفیعی را به عنوان قائم مقام شهرداری معرفی کرد.
 
وی در پاسخ به ثبات مدیریت و شرایط حاکم کنونی بر شهرداری کرج، اظهار داشت: در ابتدای راه آوردن تیمی توسط شهردار از تهران، اهانت به متخصصان کرجی بود حس آن ها پایتخت نشینی و نگاه شان به مدیران کرج روستایی بود.

بی صداقتی جای خود را به مهر و صداقت داد و بی ثباتی در شغل، همه مدیران و پرسنل را بی انگیزه کرد و باعث شد مدیر حتی برای هفته آینده خود برنامه ریزی ای نداشته باشد. افسوس که در شهرداری با راستی و درستی رفتار نکردند و ۹۰ درصد مدیرانی که در این مدت مورد غضب شهردار قرار گرفته و با شیوه های تخریبی برکنار شدند در چند وجه مشترک بودند آن ها یا فرزند شهید بودند، یا خانواده شهدا، یا جانباز و بسیجی!
 
قائم مقام سابق شهرداری کرج در مورد واکنش اعضای شورای شهر کرج نسبت به این اتفاقات، گفت: اعضای شورای شهر کرج پس از مشاهده و بررسی این تصمیم ها، وارد یک بازی ناخواسته شدند و در تصمیم برای تغییر شهردار، تردید داشتند. با شجاعتی که در روحیه بسیاری از اعضای شورای دوره پنجم می بینم بر این باورم که اقدام آن ها در جهت استیضاح شهردار،  می تواند شهر را نجات داده و بی انگیزگی و بی ثباتی همه امور در حوزه مدیریت شهری را متوقف کند. همین بی ثباتی باعث شده که اکنون هیچ پروژه مطرحی در دست اقدام نباشد‌ و عملیات عمرانی در شهر متوقف شود.

پروژه های موجود برای یک کلانشهر به عنوان بازی است
حسینی هم چنین افزود: پس از عزل یکی پس از دیگری مدیران توانمند شهرداری کرج توان؛ تخصص، تجربه، برنامه ریزی، سیاست کاری و دانش تیم جدید شهرداری را در نخستین برف شهرمان مشاهده کردیم.
 
یک هفته قبل از بارش برف، به عنوان صرفه جویی، دستوری مبنی بر کاهش ماشین الات شهرداری صادر و اجرا شد و در پی آن برخی از مناطق مجبور شدند ابزار مربوط به برف روبی را کم کنند. در پی آن شهردار کرج مدعی شد که زمان بارش برف غافلگیر نشده و آمادگی کامل داشته در حالی که مردم نمره مردودی به عملکرد شهرداری دادند. شهر و شهرداری کرج نخستین بار نبود که شاهد بارش چنین برفی بود. به نظر من، عزل های بی رویه انگیزه مدیران کرج را راکد کرده است و اگر اعضای شورای شهر کرج در مقابل شهردار نمی ایستادند وی تا به حال بسیاری از نیروها را از تهران آورده بود و به هیچ کس رحم نمی کرد.
 
رضا حسینی با اشاره به اولویت حاکم بودن ادب، اخلاق و انسانیت بر تصمیمات مدیران شهری و تبعات سو سیاسی از تغییرات ناگهانی و بی دلیل، گفت: آیا شهردار از خود نپرسید که با عزل یک مدیر توسط بی سیم وی باید چه پاسخی نسبت به خانواده، همکاران و جامعه داشته باشد؟ و فرد چگونه آبروی خود را حفظ کند؟ با توجه به این که به نظر می آید یک‌جریان براندازی در حال انجام است شهردار را به مناظره دعوت می کنم تا در حضور مدیران لایق برکنار شده، دلایل علمی عزل مدیران شایسته و دلایل انتخاب مدیران جدید را مطرح کنند.
 
 احساس خطر می کنم از این نظر که شعار شهردار شایسته سالاری و ‌پاکدستی بود پس چگونه مدیران شایسته و پاکدست شهرداری کرج برکنار شدند؟ احساس خطر می کنم که شهردار بازنشسته پس از چند صباحی تکیه بر این مقام، با تیمش برود اما در ادامه اعتماد و باورهای از دست رفتا شهروندان کرج را چگونه مجددا جلب کنیم؟ به همین خاطر از تمامی دلسوزان شهر، شهروندان و اعضای شورای شهر کرج دعوت می کنم در عرصه حاضر شوند و اجازه ندهند بیش از شخصیت و افتبار افراد به بازی گرفته شود.
 
قائم مقام سابق شهردار با اشاره به اقدامات انجام شده در راه برطرف شدن این دغدغه به نامه نوشته شده برای امام جمعه کرج اشاره کرد و بیان داشت: با احساس این زنگ‌ خطر در تاریخ ۹۶/۱۱/۱۸ نامه ای به امام جمعه نوشتم و از ایشان به عنوان نماینده ولی فقیه کرج خواستم تا به میدان بیایند و کمک‌ کنند تا شعار شایسته سالاری و پاکدستی تحقق پذیرد و عزل و نصب های ناشی از سناریوهای از پیش تعیین شده به پایان برسد. رونوشت آن را برای نمایندگان شهر کرج و سپاه پاسداران ارسال کردم اما به جز عزیز اکبریان نماینده کرج، هیچ واکنشی در این خصوص انجام نشد.
 
وی در پایان مصاحبه خود گفت: با توجه به فعالیت در حوزه های مختلف و آخرین سمت در جایگاه قائم مقامی شهرداری کرج، شاهد دادخواهی بسیاری از پرسنل و شهروندان کرج بوده و از ظلم و ستمی که در راستای خدمات دهی به مردم شده آگاه هستم و امروز وظیفه خود می دانم در شرایطی که بار سنگین صیانت از فرزندان شهدا، جانبازان و فرزندان دفاع مقدس را بر دوش می کشیم، به جهت دفاع از کرامت نادیده گرفته شده انسان ها و جلوگیری از تخریب شخصیتی افراد،  عقب ماندگی شهر کرج و استان البرز از استان های دیگر، امیدوارم این موضوع توسط اعضای تحصیل کرده شورای شهر کرج و صاحب نظران شهری، با جدیت پیگیری شود تا بتوانیم کرج را نجات دهیم. فردا خیلی دیر است.

صدای رسای البرز
.چاپ مطلب
مصطفی رضاحسینی شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 885
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید