کد مطلب : 59058 / تاریخ ثبت : 1396/11/25 13:52

داستان مظلومیت این دوازده نفر

سه سال پیگیری برای قرارداد ۱۲ نفر نیروی پایگاه خبری شهرداری زمان کافی برای پاسخ منفی نبود که اکنون پس از گذشت ۷ماه از زمان اعلام اعتراض شورا، این مصوبه در هیئت حل اختلاف مورد بررسی قرار گرفته و رد شده است !

شورای چهارم وقتی لباس خدمت به تن کرد، وعده های مختلفی داد؛ مشابه همه وعده هایی که در دوره های قبل و بعد از آن داده شد؛ درست همان گونه که شورای پنجم وعده عدالتی را داد که تحقق آن در هاله ای از ابهام است.
 
یکی از وعده های همه ادوار رسیدگی به موضوع تبدیل وضعیت نیروهایی بود که هر یک بنا به دلایلی از لیست های متفاوت و متعدد اعضای شورای شهر و شهردار، جا مانده و وامانده بودند؛ آنهایی که به هر دلیل به رغم کار در شهرداری کرج دارای رابطه قراردادی و استخدامی دائمی با این دستگاه نبوده و مشمول بسیاری از امکانات و خدمات نمی شدند اما از توان و انرژی آنها برای پیشرفت امور شهر با این وعده که روزی رابطه ای استخدامی بین آنان و شهرداری برقرار شود، چه بسا بهره برداری مضاعف می شد.
 
لیست های 200 نفره، 40 و 70 نفره با اسامی گوناگون و به کرات، از مسئول دفتری اعضای شورای به ظاهر اسلامی شهر گرفته تا نیروهای آبدارچی و خدماتی نور چشمی آقایان و خانم ها، به شورا می رفت و با تصویب فرمانداری، بدون هیچ گونه اشکال تراشی، به شهرداری ابلاغ می شد. تا اینکه نزدیک به 12 نفر از نیروهای پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، به عنوان نیروهایی که از حیث کاری دارای حساسیت و اهمیت ویژه بود، برای پیگیری وضعیت استخدامی خود، اقدام به تهیه نامه و دریافت امضای اعضای شورای اسلامی شهر برای الزام شهرداری کرج نسبت به تنظیم لایحه تبدیل وضعیت خود نمودند.
 
این پیگیری قانونی در حالی نزدیک سه سال به طول انجامید که پیش از این به دفعات، صدور دستور بکارگیری نیروها و تنظیم قرارداد رسمی شهرداری با افراد، به صورت غیرقانونی و از طریق نامه اعضای شورای شهر به شهردار انجام گرفته بود و بازی های سیاسی فراوان، مانع از پیگیری حقوق این 12 نفر تا زمان پایان عمر شورای شهر چهارم و ورود شورای پنجم شد. برهه ای که حرف شورای چهارم عملا توسط فرمانداری خوانده نمی شد و فرماندار کرج به خواست اعضای هنوز روی کار نیامده شورای پنجم، در تاریخ 21/4/96 با مصوبه تبدیل وضعیت نیروهای پایگاه خبری مدیریت شهری، اعلام مخالفت کرد.
 
این مخالفت در صورت اعلام اعتراض شورای اسلامی شهر باید توسط هیئت حل اختلاف استان مورد بررسی قرار می گرفت. این در حالی بود که مطابق روال جاری، اگر پس از مدتی (20 روز) از زمان اعتراض شورای شهر و ارسال آن به هیئت حل اختلاف گذشته باشد و این هیئت تشکیل نشود، مصوبه فوق قابلیت ابلاغ از سوی شورا به شهرداری را جهت اجرایی کردن آن دارد.
 
اکنون و پس از گذشت نزدیک به 7 ماه از زمان اعلام اعتراض شورا، در شرایطی این مصوبه در هیئت حل اختلاف مورد بررسی قرار گرفته و رد شده است که به نظر می رسد پیگیری و انجام امور در این کلانشهر به صورت قانونی هرگز پاسخ درخوری دریافت نمی کند!
 
یکی از اعضای این لیست 12 نفره با بیان اینکه "کار ما به گونه ای است که ساعات زیادی از روز با آن درگیر هستیم و هر ساعتی از شبانه روز ممکن است برای انجام کاری رسانه ای از سوی شورای شهر یا شهرداری به ما مراجعه شود." اذعان داشت: "در حالی که انجام بسیاری از امور این افراد وابسته به کار و تلاش ماست، متاسفانه هیچ گونه حمایتی از وضعیت قراردادی ما با این دستگاه انجام نمی گیرد."
 
وی که نخواست نامش فاش شود، گفت: "بارها به صورت فردی یا جمعی به دفتر ریاست شورای فعلی شهر کرج مراجعه کرده و پیگیر مصوبه مان شدیم اما ایشان هر بار به بهانه های مختلف و برای وقت کشی، از ابلاغ این مصوبه ممانعت به عمل آورد. تا اینکه هم اکنون و پس از گذشت چندین ماه از زمان اعتراض فرمانداری، به نظر می رسد در اقدامی سفارشی، اعتراضیه شورای چهارم در هیئت حل اختلاف استان که به تازگی تشکیل شده، رد شده است!"
 
به گفته تعدادی از این افراد، رد مصوبه تبدیل وضعیت آنها در حالی انجام گرفته است که طبق شنیده ها در یک ماه گذشته هر یک از اعضای شورای شهر، دو نفر را به عنوان اعضای دفاتر خود بکارگیری نموده و در لیست کارکنان شهرداری کرج قرار داده اند.
 
با این وصف به نظر می رسد لیست وعده های توخالی مسئولان، هرگز پایانی نداشته و سیستم اداره این کلانشهر پیوسته بر مدار انجام امور به صورت غیرقانونی می چرخد، نه در چارچوب های مبتنی بر قانون!


.چاپ مطلب
استخدام نیروهای پایگاه خبری مدیریت شهری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 268
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب