کد مطلب : 59055 / تاریخ ثبت : 1396/11/25 13:34

قانع :

وزارت نیرو به تنهایی قادر به حل بحران آب نیست

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: حل بحران آب در کشور به تنهایی از عهده وزارت نیرو خارج است بلکه به همکاری همه دستگاه ها نیاز دارد

علی اصغر قانع روز چهارشنبه در دیدار با استاندار قزوین افزود: به منظور حل مشکلات حوزه آب به عزم ملی نیازمند هستیم.
 
وی افزود: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی مسئولان، دستگاه ها و امکانات استانها نسبت به حل بحران آب در مناطق مختلف کشور اقدام کنیم.
 
قانع همچنین گفت: تغییر شیوه الگوی مصرف نیز از موارد مهمی است که باید برای حل بحران آب به آن توجه داشته باشیم.
 
***حل بحران آب، از دغدغه های اصلی دولت است
استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: قزوین در حوزه تامین و انتقال در آب بخش شرب و کشاورزی مشکلات زیادی دارد و جزییات موارد مربوط به این مساله در دیدار با وزیر نیرو به اطلاع وی نیز رسیده است.
 
عبدالمحمد زاهدی در ادامه گفت: مسئله و دغدغه اصلی وزارت نیرو که در گذشته تامین انرژی و ساخت نیروگاه ها بود امروز به بحث آب تبدیل شده است.
 
وی با اشاره به اجرای طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین،گفت: مشکل آب شرب 14 شهر و 194 روستای استان با اجرای این طرح حل می شود و در بخش کشاورزی نیز باید به فکر حل مشکل باشیم. 
 
زاهدی اظهار کرد: امروزه تامین آب کار بسیار مشکلی است و البته نباید فراموش کرد مشکل اصلی ما در این حوزه به مصرف ناصحیح باز می گردد. 
 
وی افزود: باید در خصوص پساب شهر صنعتی البرز و استفاده از آن برای مصارف مختلف نیز با تشکیل نشستی با حضور مسئولان مربوطه هرچه زودتر تصمیم گیری شود. 
 
در پایان این دیدار، استاندار قزوین از زحمات احمد هجران فر مدیرعامل سابق آب و فاضلاب استان قزوین قدردانی کرد و به داراب بیرانوند مدیرکل جدید این اداره تبریک گفت. 

.چاپ مطلب
وزارت نیرو به تنهایی حل بحران آب
تعداد دفعات مشاهده شده : 141
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب