کد مطلب : 58460 / تاریخ ثبت : 1396/10/21 11:33

معین‌زاده :

جريمه 2 ميليون ريالي براي عبور از چراغ زرد

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان کرمان گفت: برابر كد تخلفات راهنمايي و رانندگي براي رانندگان خودروهاي شخصي مبلغ 2 ميليون ريال جريمه براي عبور از چراغ زرد در نظر گرفته می‌شود

علت قطع ثانیه شمار‌های چراغ‌های سه‌گانه تقاطع‌های اصلی شهر کرمان را افزایش تصادفات به دلیل توجه بیش از حد رانندگان به ثانیه‌های باقیمانده مانده عنوان کرد.
 
 حمید معین‌زاده اظهار داشت: با وقوع چند فقره تصادف در تقاطع‌های شهر کرمان مشخص شد، یکی از علل وقوع تصادفات در تقاطع‌ها توجه بیش از حد رانندگان به ثانیه‌های مانده در چراغ سبز و اضافه کردن ذهنی مدت چراغ زرد برای عبور از تقاطع و در نتیجه فشار بیشتر به پدال گاز و وقوع حادثه است.
 
وی افزود: با توجه به اینکه عبور از چراغ زرد به منزله عبور از چراغ قرمز است، برابر کد تخلفات راهنمایی و رانندگی برای رانندگان خودروهای شخصی مبلغ 2 میلیون ریال جریمه و پنج نمره منفی و برای رانندگان وسائل نقلیه عمومی علی‌رغم جریمه 10 نمره منفی دربردارد.
 
معین‌زاده گفت: در داخل کوچه‌ها و میدا‌ن‌ها به دلیل حجم بالای تردد عابران پیاده حداکثر سرعت از نظر کارشناسان 30 کیلومتر تعیین شده از این رو یک راننده خوب برای جلوگیری از هر گونه خطر از افزایش سرعت در این معابر باید پرهیزکند.

.چاپ مطلب
جريمه عبور چراغ زرد
تعداد دفعات مشاهده شده : 133
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب