کد مطلب : 58450 / تاریخ ثبت : 1396/10/21 10:16

غلامی :

تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر با آموزش کمک‌های اولیه

رئیس جمعیت هلال‌احمر اشتهارد گفت: آموزش کمک‌های اولیه با اجرای طرح ملی خادم و غنچه‌های هلال در شهرستان اشتهارد در حال انجام است که در پی این امر، شعار هر خانواده یک امدادگر تحقق می‌یابد.

مرتضی غلامی ، گفت: دوره‌های آموزش مربی‌گری امداد و کمک‌های اولیه در مدارس، ادارات و ساختمان جمعیت هلال‌احمر شهرستان اشتهارد به‌صورت رایگان برای افراد بالای 14 سال برگزار می‌گردد.
 
وی اذعان داشت: با توجه به فراخور جمعیت و شرایط موجود، این اقدامات آموزشی در شهرک صنعتی اشتهارد انجام می‌شود که دوره‌ها مقطعی نبوده و به‌طور دائم در حال برگزاری هستند.
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر اشتهارد تشریح کرد: دوره‌های مربی‌گری امداد و کمک‌های اولیه در 8، 22 و 40 ساعت، متناسب با نوع درخواست و آموزش، با تدریس مربیان استانی برگزار می‌گردد و پس‌ازآن، گواهی یا مدرک پایان دوره برای شرکت‌کنندگان صادر می‌شود.
 
غلامی اظهار داشت: همچنین طرح غنچه‌های هلال برای کودکان مقطع پیش‌دبستانی و مهدهای کودک برگزار می‌گردد به‌گونه‌ای مهدهای کودک شهرستان، به‌عنوان پایگاه در نظر گرفته‌شده و آموزش‌های لازم به کودکان داده می‌شود تا در سنین بالاتر آمادگی لازم را داشته باشند.
 
وی افزود: طرح ملی خادم تحت عنوان خانواده آماده در مخاطرات در سطح کشور اجرا می‌شود که شهرستان اشتهارد نیز یکی از اجراکنندگان این طرح است.
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر اشتهارد مطرح کرد: 300 خانواده تحت پوشش در این شهرستان وجود دارند که آموزش کمک‌های اولیه به آنان داده می‌شود به‌گونه‌ای که تحصیل گرهای هلال‌احمر با حضور جلوی درب منازل این خانواده‌ها، تمام اعضا را از آموزش‌ها بهره‌مند‌ می‌سازند.
 
غلامی بیان داشت: در این زمینه، تاب‌آوری جامعه نیاز است که اصحاب رسانه می‌توانند در امر اطلاع‌رسانی یاری رسانند و شهروندان را به این سمت‌وسو سوق دهند.
 
وی در پایان عنوان کرد: با افزایش آمادگی شهروندان و در صورت بروز حادثه، شعار هر خانواده یک امدادگر محقق شده و خانواده می‌تواند در لحظات اولیه بحران، با به‌کارگیری کمک‌های اولیه از مخاطرات احتمالی مصون بماند.

.چاپ مطلب
هر خانواده یک امدادگر آموزش کمک‌های اولیه
تعداد دفعات مشاهده شده : 118
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب