کد مطلب : 58431 / تاریخ ثبت : 1396/10/20 10:19

نامجو :

کمبود امکانات در انبار امدادی هلال‌احمر فردیس

سرپرست جمعیت هلال‌احمر فردیس گفت: متأسفانه باوجود جمعیت بالای فردیس، انبار امدادی هلال‌احمر این شهرستان با مشکل کمبود امکانات لازم مواجه است و این آسیبی جدی برای منطقه مذکورمحسوب می‌شود

محجوبه نامجو در جلسه آسیب‌شناسی و تحلیل ضعف و قوت هلال‌احمر شهرستان در برنامه زلزله کرمانشاه و ارائه پیشنهاد در خصوص اطلاع‌رسانی مؤثر در بحران‌ها از جانب اصحاب رسانه که در سالن جلسات هلال‌احمر فردیس برگزار شد، اظهار داشت: باید ارتباط با بازوان توانمند جامعه که خبرنگاران هستند مستحکم و منسجم باشد تا بتوان به وسیله رسانه آگاهی مردم را افزایش داد.
 
وی افزود: هدف از این تجمع‌، اطلاع‌رسانی فعالیت‌های هلال‌احمر و افزایش آگاهی شهروندان در زمینه‌های وقوع بحران‌های طبیعی است.
 
وی ادامه داد: لازم است این سازمان در حوزه آموزش با کمک قشر خبرنگار و اصحاب رسانه به افزایش اطلاعات عمومی مردم کمک نماید.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه به یقین، در حوزه جذب و آموزش افراد و آسیب‌شناسی‌های زلزله  بسیار مفید وموثر خواهد بود.
 
نامجو با بیان اینکه این سازمان در سال ۱۳۰۱ بانام دیگری، افتتاح و شروع به فعالیت نمود و بعدها به برکت رخداد انقلاب اسلامی به نام هلال‌احمر تغییر یافت،اظهار داشت: این سازمان جمعیتی بالغ‌بر ۲ میلیون نفر عضو دارد و اسکان و امداد و نجات شهروندان در بحران‌ها و حوادثی طبیعی بر عهده آن است.
 
وی افزود: در حقیقت، سایر دستگاه‌های خدماتی به‌عنوان کمک‌رسان در کنار این سازمان فعالیت می کنند.
 
سرپرست جمعیت هلال‌احمر فردیس گفت: با توجه به جمعیت بالای فردیس، باید خدمات رسانی به مردم این منطقه را با عزمی همگانی و همدلی سایر دستگاه‌های اجرائی، ارتقاء و افزایش داد.
 
نامجو با اشاره به فعالیت و اقدامات انجامی از سوی هلال‌احمر فردیس به شهروندان زلزله‌زده کرمانشاه بیان داشت: تیم اعزامی امداد گران البرز در مناطق کرمانشاه بیش از یک ماه خدمات مطلوب و شایسته‌ای را به این شهروندان ارائه دادند و از هلال‌احمر شهرستان فردیس ۷۰ نیرو داوطلب در مناطق زلزله‌زده حضور داشتند.
 
وی اظهار داشت: اقدام مثبت و متفاوت هلال‌احمر فردیس در حادثه زلزله کرمانشاه، تفکیک اجناس و رساندن کمک‌های مردمی بود تا کالاهایی مناسب و مفید به دست هموطنانمان برسد.
 
این مسئول ادامه داد: ظرفیت و توانمندی‌های بالای اعضای هلال احمرکه افرادی از نخبگان استان و کشور هستند، بازوان توانمندی برای این سازمان است و امید می رود، بسترهای لازم جهت خدمت‌رسانی هر چه‌بهتر به شهروندان، توسط آنان فراهم شود.
 
نامجو همچنین از در دستور کار قرار گرفتن آسیب‌شناسی پس از حوادثی چون زلزله در شهرستان فردیس خبر داد و گفت: اعضای داوطلب هلال‌احمر فردیس را یک هزار و ۱۰۰ نفر عضو جوان، ۵۰۰ نفر نیروی فعال و ۱۰ کارمند جدید الاستخدام تشکیل می دهد.
 
سرپرست جمعیت هلال‌احمر فردیس از تعامل مفید و مناسب بسیج جامعه پزشکان با حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه ابراز خرسندی نموده و گفت: وجود برخی نقطه‌ضعف‌های ساختاری و زیر ساختاری این سازمان چون استیجاری بودن ساختمان فعلی هلال‌احمر فردیس را میتوان با جذب خیرین و تعامل شهرداری‌ها، حل و برطرف نمود تا بتوانیم شاهد ارائه خدماتی شایسته و مطلوب به شهروندان باشیم.
 
وی گفت: به همت این سازمان ۴ خانه هلال‌احمر در فردیس و ۲ خانه در مشکین‌دشت افتتاح شده و مشغول به فعالیت هستند.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیاز جدی به تجهیز انبار امدادی هلال‌احمر فردیس وجود دارد تا خدای نکرده در صورت رخداد حوادث طبیعی و جمعیت کثیری که وجود دارد، متحمل آسیب های سهمگین نشویم.
 
نامجو با بیان اینکه سازمان هلال‌احمر با کمک‌های مردمی اقدامات خدماتی را انجام می‌دهد گفت: در این خصوص، نیازمند جذب خیرین و تعامل با سایر دستگاه‌های خدماتی داریم و لازم است که مجمع خیرین داوطلب افتتاح شود.
 
وی گفت: یکی از مشکلات اساسی و جدی در حادثه زلزله کرمانشاه عدم وجود دفترچه‌های امدادی برای هر خانواده بود که بر اساس این دفترچه‌ها باید جمعیت هر خانواده به تفکیک افراد به هلال‌احمر اعلام می‌شد و باید در این خصوص تمهیدات دقیقی در تمامی شهرها انجام شود.
 
سرپرست جمعیت هلال‌احمر فردیس از تجهیز سوله بحران مشکین‌دشت با کمک و حمایت شهرداری این شهر خبر داد و اظهار داشت: طرح‌هایی نیز نظیر، دادرسی به دانش آموزان و طرح  مقابله با مخاطرات فردیس بخش دیگری از اقدامات هلال‌احمر این شهرستان است.
 
وی در پایان افزود: آموزش امداد و نجات از طریق فضای مجازی به‌طور جدی در دستور کار قرارگرفته است و این آموزش‌ها قطعأ بازخورد خوبی در جامعه خواهند داشت.

فارس
.چاپ مطلب
کمبود هلال‌احمر فردیس
تعداد دفعات مشاهده شده : 120
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید