کد مطلب : 58351 / تاریخ ثبت : 1396/10/16 11:55

بیات نژاد :

مؤسسات خیریه البرزساماندهی می‌شوند

مدیرکل سازمان بهزیستی استان البرز گفت: سازمان بهزیستی استان به دنبال ساماندهی مؤسسات خیریه سطح استان و شناسنامه‌دار کردن آن‌ها است

داریوش بیات نژاد، گفت: صدور مجوز فعالیت مؤسسات خیریه در سطح استان البرز، از سوی یکی از دستگاه‌های دولتی نظیر نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و استانداری صورت می‌گیرد.
 
وی افزود: طی تشریفات قانونی، به آن دسته از مؤسسات خیریه که قصد فعالیت در راستای اهداف سازمان بهزیستی را داشته باشند، جواز کسب از سوی این سازمان داده می‌شود.
 
مدیرکل سازمان بهزیستی استان اذعان داشت: صدور مجوز این مؤسسات از سوی چند کانال و نهاد، موجب بروز مشکلاتی نظیر عدم نظارت کافی شده بنابراین لازم است این مسئولیت بر عهده یک مرجع باشد تا در این صورت، نقش نظارتی هم به‌درستی ایفا شود.
 
بیات نژاد مطرح کرد: سال گذشته پیشنهادی  صورت گرفت تا سه دستگاهی که متولی صدور مجوز مؤسسات خیریه هستند، کمیته مشترکی بر نظارت داشته باشند که اکنون این کمیته در حال شکل‌گیری است.
 
وی بیان داشت: درواقع سعی بر آن است تا یک وحدت رویه میان استانداری، نیروی انتظامی و سازمان بهزیستی به وجود آید که نظارت دقیق‌تر بر مؤسسات خیریه و عملکرد آنان انجام گیرد.
 
مدیرکل سازمان بهزیستی استان گفت: بهترین شیوه برای جهت‌دار شدن کمک‌های مردمی، اطلاع‌رسانی اخذ مجوز از سه دستگاه دولتی به عموم شهروندان است.
 
بیات نژاد تأکید کرد: از هم استانی‌های نوع‌دوست خواهشمندیم تنها به خواسته‌های مؤسسات خیریه‌ای که دارای جواز کسب بوده و اجازه فعالیت و جمع‌آوری کمک‌های مردمی به آنان داده‌شده، توجه کنند.
 
وی ادامه داد: جذب کمک‌های مردمی هر موسسه خیریه دارای مجوز نیز، به‌خصوص از طریق مراجعه به درب منازل، مساجد، مغازه‌ها و معابر به‌هیچ‌وجه پسندیده نبوده و این فعالیت دارای قاعده خاصی است و لازم است شیوه‌های آبرومندانه، قانونی و هدفمند جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی انتخاب شود.
 
مدیرکل سازمان بهزیستی استان بیان داشت: لغو قانونی مجوز و ابطال پروانه کسب تعدادی موسسه خیریه فاقد مجوز جذب مشارکت‌های مردمی در کمیسیون هفته گذشته صورت گرفت.
 
بیات نژاد عنوان کرد: پس از بررسی‌های کارشناسی آن دسته از مؤسسات خیریه که صدور مجوز آنان از سوی سازمان بهزیستی صورت گرفته، در صورت لزوم و درخواست از سوی مؤسسات، یک مجوز جذب مشارکت‌های مردمی نیز در آن محدوده جغرافیایی که اجازه فعالیت دارند، به‌صورت مجزا به آنان داده می‌شود.
 
وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی آمادگی لازم را جهت معرفی افراد تحت پوشش ازجمله کودکان بی‌سرپرست، معلولین و خانم‌های سرپرست خانوار دارد تا حمایت از آنان به‌صورت مستقیم انجام گیرد که این روش مناسب‌ترین و جهت‌دارترین خدمت است.
 
مدیرکل سازمان بهزیستی استان اذعان داشت: سازمان بهزیستی دارای چندین حساب مشارکت‌های مردمی در بانک‌های مختلف ازجمله بانک ملی و توسعه تعاون است که افراد علاقه‌مند به مساعدت نیازمندان می‌توانند کمک‌های خود را به این حساب‌ها واریز نمایند و اطمینان داشته باشند مبلغ دریافتی در راستای نیت فرد یاری‌دهنده صرف خواهد شد.
 
بیات نژاد افزود: هم استانی‌های عزیز می‌توانند وجوه نقدی خود را از طریق بانک ملی و شماره‌حساب 2173456027000، بانک توسعه تعاون به شماره‌حساب 170292334560011 و شماره کارت 5029081018480000 و همچنین سامانه آسان پرداخت #5252*780* واریز نمایند.
 
وی اظهار داشت: داشتن شماره‌حساب رسمی برای تمام مؤسسات خیریه و ارائه کلیه اعتبار دریافتی و خارج‌شده از حساب موسسه مربوطه در پایان هر فصل به سازمان، به‌منظور حسابرسی امری ضروری است.
 
مدیرکل سازمان بهزیستی استان اذعان داشت: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی، ساماندهی مؤسسات خیریه بوده و به دلیل برخی مشکلات موجود، این سازمان به دنبال شناسنامه‌دار کردن تمامی مؤسسات خیریه استان است.
 
بیات نژاد تصریح کرد: در صورت بروز مشکل و ارائه گزارش به بهزیستی در هر زمینه، برابر با قانون، با موسسه مربوطه برخورد خواهد شد.

فارس
.چاپ مطلب
مؤسسات خیریه ساماندهی
تعداد دفعات مشاهده شده : 189
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید