کد مطلب : 58318 / تاریخ ثبت : 1396/10/14 11:36

پارسا :

شرایط بحرانی ذخایر آبی استان البرز

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز از شرایط بحرانی ذخایر آب در این استان خبر داد و گفت: میزان بارندگی ها در سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهش ۵۵ درصدی روبرو است

بهزاد پارسا اظهار داشت: میزان بارندگی در استان البرز از ابتدای مهر ماه که آن را سال آبی نیز می نامند ۵۱ میلی متر بوده است.
 
وی ادامه داد: این میزان از بارندگی در استان ۵۵ درصد نسبت به سال گذشته و ۶۰ درصد نسبت به دوره آماری بلند مدت کاهش داشته است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به آخرین وضعیت ذخایر آب در سدهای استان گفت: در حال حاضر ذخیره آب در سد های کرج و طالقان به ترتیب ۵۹ و ۶۰ درصد است.
 
پارسا به راه های مقابله با بحران کم آبی در سال جاری اشاره کرد و گفت: البته مانند همیشه صرفه جویی و اصلاح مدیریت مصرف باید در بخش های خانگی و کشاورزی در دستور کار شهروندان قرار بگیرد.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در خصوص اصلاح مدیریت مصرف در میان شهروندان گفت: اطلاع رسانی برای فرهنگ سازی در بخش های مصرفی همیشه در دستور کار قرار داشته است.
 
پارسا در پایان تصریح کرد: با توجه به تعاملی که با اداره کل جهاد کشاورزی ایجاد شده است مقرر شده تا طی برنامه های مدون بحث اطلاع رسانی به شهروندان جهت اصلاح مدیریت مصرف به شکل بهتری پیگیری شود.

.چاپ مطلب
شرایط بحرانی ذخایر آبی البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 101
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید