کد مطلب : 58288 / تاریخ ثبت : 1396/10/13 11:07

از ابتدای سال جاری تاکنون؛

روند آزادی زندانیان واجدشرایط در البرز ۳۰ درصد افزایش داشت

مدیرکل ستاد دیه استان البرز گفت: روند آزادی زندانیان واجدشرایط در استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ درصد افزایش داشته است

محمدباقر مقدسی ، با تشریح عملکرد ستاد دیه البرز طی ۹ ماهه گذشته سال جاری، اظهار کرد: ۳۰۶ مددجو واجد شرایط با مساعدت خیرین، گذشت شاکیان و ستاد دیه  آزاد شده اند.
 
وی میزان بدهی ۳۰۶ مددجو آزاد شده را  ۳۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از این میزان حدود ۱۳۵ میلیارد ریال توسط گذشت شاکیان تامین شده است، باید به این نکته نیز اشاره کرد که روند آزادی زندانیان واجد شرایط در البرز نسبت به سال گذشته با ۳۰ درصد افزایش همراه بوده است.
 
مدیرعامل ستاد دیه استان البرز با بیان اینکه از مجموع افراد آزاد شده ۱۵ زندانی زن و ۲۹۱ زندانی مرد بوده است، گفت: ۵ درصد این افراد را بدهکاران دیه، ۳۵ درصد مهریه و ۶۰ درصد را بدهکاران مالی تشکیل می دهند.
 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۱۱ زندانی و مددجوی واجد شرایط با بدهی بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در زندان های استان به سر می برند که چشم به کمک خیرین دوخته اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه مردم عنایت ویژه ای به بیمه اجباری داشتند در حال حاضر تنها سه بدهکار دیه در زندان به سر می برند که طی ماه آتی آزاد خواهند شد.

.چاپ مطلب
آزادی زندانیان واجدشرایط افزایش
تعداد دفعات مشاهده شده : 106
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید