کد مطلب : 56144 / تاریخ ثبت : 1396/06/23 08:42

در صورت تخصیص اعتبار؛

یکی از زندان‌های ملی تا پایان امسال از البرز منتقل می‌شود

رئیس سازمان زندان‌های کشور گفت: انتقال زندان‌های تهران واقع در استان البرز منوط به تخصیص اعتبار است، در صورت تحقق این مهم یکی از زندان‌ها تا پایان امسال منتقل می‌شود

 اصغر جهانگیر در حاشیه بازدید از ندامتگاه کرج که ظهر چهارشنبه انجام شد، بابیان اینکه  امروز به دعوت رئیس‌کل دادگستری سفری یک‌روزه به البرز داشتیم، اظهار کرد: بعد از دیدار با نماینده ولی‌فقیه و استاندار جلسه‌ای پیرامون زندان‌ها برگزار شد.

وی وجود زندان‌های قزلحصار و رجایی شهر را یکی از مشکلات استان البرز برشمرد و گفت: درصدد هستیم با تشکیل کارگروه انتقال این دو زندان انجام شود.

وی وجود معضل بزرگ حاشیه‌نشینی به‌واسطه وجود دو زندان ملی در البرز را یکی از مشکلات این استان عنوان کرد و گفت: امروز بازدیدی از ندامتگاه کرج صورت گرفت که در این راستا به پیگیری و رفع مشکلات زندانیان پرداخته شد.

جهانگیر انتقال زندان‌های تهران واقع در استان البرز را منوط به تخصیص اعتبار لازم توسط دولت دانست، گفت: انتقال زندان‌ها طبق مصوبه پیشین به ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در صورت تخصیص این مهم تا پایان سال یکی از زندان‌ها منتقل خواهد شد.

رئیس سازمان زندان‌های کشور با اشاره به مقوله مهم مجازات‌های جایگزین حبس، ادامه داد: این امر از اهمیت بالایی برخوردار است، سال گذشته شاهد کاهش ۵ درصدی ورودی زندانیان به زندان بودیم که دراین‌بین مبحث مجازات‌های جایگزین حبس نیز تأثیرگذار بوده است.

وی بابیان اینکه احداث هفت بازداشتگاه برای استان البرز در دستور کار قرار دارد که این امر به اعتباری بالغ‌بر ۱۴۳ میلیارد تومان نیاز دارد، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سالیانه باید ۱۰ درصد کاهش ورودی زندانیان به زندان در کشور حاصل شود
مهر
.چاپ مطلب
یکی از زندان‌های ملی پایان امسال منتقل
تعداد دفعات مشاهده شده : 207
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید