کد مطلب : 56041 / تاریخ ثبت : 1396/06/19 12:49

سرهنگ بیات:

دستگيري کلاهبردار ميليادي با غصب عناوين دولتي در کرج

جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که با جعل عناوین دولتی اقدام به 9 میلیارد و 410 میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود در کرج خبر داد .

سرهنگ «محمد کریم بیات» با اعلام این خبر گفت : در پی ارجاع تعداد زيادي پرونده شکایت به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر جعل عناوین منتسب به نهاد ریاست جمهوری و مراکز دولتی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري این پلیس قرار گرفت .

وی گفت : در بررسی اطلاعاتی سوابق متهم مشخص شد که نامبرده از مدت ها پیش به اتهام جعل عنوان و کلاهبرداري تحت تعقيب پليس آگاهي تهران بزرگ و حراست یکی از ارگان های دولتی است .

این مقام انتظامی افزود : با اقدامات گسترده و فنی ماموران، تعدادی از پاتوق ها و محل اختفاي احتمالي متهم شناسايي و به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت تا این که محل اختفاء در اطراف شهر کرج شناسايي شد.

سرهنگ بیات با اشاره به دستگیری متهم در یک عملیات غافلگیرانه خاطرنشان کرد : متهم که پس از دستگیری منکر هر گونه جرمی بود و همچنان خود را منتسب به نهادهاي دولتي معرفي و ماموران را تهديد به شکايت می کرد در نهایت در مواجهه حضوري با تعدادي از شکات لب به اعتراف گشود و به ده ها فقره اخاذي و کلاهبرداري به مبلغ 9 میلیارد و 410 میلیون ریال با عناوین مختلف از شهروندان اقرار کرد.

شيوه و شگرد متهم کلاهبردار :

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز در خصوص شیوه و شگرد متهم گفت: این فرد در ابتدا با ترفند ظاهر نمايي و جلب اعتماد عمومی در پوشش بازرس ويژه نهاد رياست جمهوري و نهاد های دولتی و حضور در مکان ها و جلسات متعدد با ادعای پرداخت وام زود بازده ، تغيير کاربري زمين و ملک در شهرداري و ...  و هدايت شکات تا جلوي ساختمان های اداری و دریافت گواهي همکاري و مساعدت از ارگان ها، اقدام به دریافت مبالغی وجه نقد از شکات کرده و بدون این که اقدامی در این زمینه انجام دهد با پول های دریافتی متواری می شد .
.چاپ مطلب
دستگيري کلاهبردار ميليادي عناوين دولتي در کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 176
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید