کد مطلب : 56026 / تاریخ ثبت : 1396/06/19 09:47

محمودی :

همایش آشنایی با نشانگر رنگی تغذیه‌ای برچسب مواد غذایی برگزار می‌شود

مدیر فرهنگسرای شاهد از برگزاری همایش آشنایی با نشانگر رنگی تغذیه‌ای برچسب مواد غذایی با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج و دانشگاه علوم پزشکی خبر داد

ژیلا محمودی با اشاره به طرح تحول سلامت و سیاست‌های وزارت بهداشت درباره اطلاع‌رسانی و افزایش فرهنگ مصرف‌کنندگان مواد غذایی و آشامیدنی، اظهار داشت: سازمان غذا و دارو اقدام به تدوین دستورالعمل درج نشانگر رنگی تغذیه‌ای (چراغ راهنمای تغذیه‌ای) بر روی محصولات غذایی و آشامیدنی نموده است و ایران نیز جزء معدود کشورهایی است که نسبت به اجرای این طرح بر روی برچسبِ محصولات غذایی و آشامیدنی اقدام نموده است.

وی افزود: جامعه سالم زیربنای توسعه هر کشور است و یکی از راه‌های رسیدن به این هدف، برخورداری از تغذیه مناسب است. بنابراین در اختیار قرار دادن اطلاعات لازم به‌صورت شفاف و قابل درک در مورد فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی به مصرف‌کننده ضروری است.

مدیر فرهنگسرای شاهد ادامه داد: برچسب‌گذاری غذا اصلی‌ترین وسیله‌ تبادل اطلاعات میان تولیدکننده و فروشنده‌ غذا از یک‌سو و خریدار و مصرف‌کننده از سوی دیگر است.

محمودی با بیان اینکه درج نشانگرهای رنگی با هدف افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان و اصلاح الگوی مصرف در ارتقا سلامت طراحی و تدوین‌شده است، یادآور شد: محصولات خوراکی عرضه‌ شده باید مطابق ضوابط و قوانین سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید و دارای پروانه ساخت معتبر بوده و همچنین بر روی برچسب خود دارای نشانگر رنگی باشد.

به گفته محمودی، همایش بزرگ خانوادگی آشنایی با نشانگر رنگی تغذیه‌ای فردا دوشنبه (بیستم شهریور) با سخنرانی مهندس مؤمنی در فاز ۴ مهرشهر، فرهنگسرای شاهد برگزار خواهد شد.
.چاپ مطلب
آشنایی نشانگر رنگی تغذیه‌ای برچسب مواد غذایی
تعداد دفعات مشاهده شده : 123
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید