کد مطلب : 55459 / تاریخ ثبت : 1396/05/22 10:10

شباهت استادیوم آزادی و برخی کانال‌های تلگرامی کرج

هواداران هتاک، لیدرهای تخریب‌چی و حیثیت زخمی کاندیدا

اگر روزی مسیرتان به گروهی در تلگرام افتاد و شعارِ « اتل متل فشفشه ....» را شنیدید لطفاً جوگیر نشوید و شما هم اقدام به شعار دادن نکنید! یادتان باشد آن یک گروه مجازی است نه استادیوم آزادی، احترام خود را حفظ کنید و سریعاً از آن گروه خارج شوید...

تلگرامی های کرج مرا یاد کولسئوم می‌اندازد. "کولسئوم" را با تاریخ خونین نبرد گلادیاتورها در آن می‌شناسند. در کولسئوم، گلادیاتورها با یکدیگر یا با حیوانات وحشی می‌جنگیدند و اسباب سرگرمی تماشاچیان خود را (که اغلب از اشراف بودند) فراهم می‌کردند. برخی اعدام‌ها (مانند اعدام با رهاسازی حیوانات وحشی) نیز در کولسئوم انجام می‌شده است.

اگر تماشاخانه‌ی کولسئوم برایتان ناآشناست و یا فیلم گلادیاتور را ندیده‌اید، امروزی‌تَرش می‌کنیم. این غائله‌ها مرا یاد استادیوم آزادی می‌اندازد. جایی که روی سکوهایش ناموس بازیکن‌ها و داور را وسط می‌گذارند و به‌جای تشویق و ترغیب برای تماشای یک بازی خوب، تمام کینه‌ها و عقده‌ها و فروخوردگی‌هایشان را بالا می‌آورند تا کمی سبک شوند. جایی‌که عده‌ای برای کاسبی می‌آیند، عده‌ای برای برون‌ریزی و عده‌ی معدودی هم تماشاگران و هوادارانی هستند که در میان این دو قشر، تماشاچیان فهیم گرفتار آمده و در گازانبرشان لوله می‌شوند. جالب‌اینکه همه‌ی این حضرات روی سکو فوتبالی و فوتبال‌دوست هستند و کلی اطلاعات از رنگ جوراب فلان بازیکن در فلان بازی ذخیره کرده‌اند.

اما حفظ هجویات، مکنونات مغزی ما را افزون نمی‌کند و تنها باعث اشغال سلول‌های خاکستری می‌شوند که جای علم و دانش است و همین درجازدگی دبستانی تأثیرش را در عقب‌افتادن بلوغ ذهنی نشان می‌دهد و این می‌شود فوتبال ما که می‌بینید!

فضای مجازی، این روزها اینگونه است. عده‌ای بوق دستشان گرفته‌اند و حیثیت مردم را سرپرچم کرده‌اند. کودکان و نوجوانان مغزی که فارغ از تاریخ سنی‌شان عقل‌شان در حد نوباوگان سیاست نیست، افسارگسیخته به هم می‌تازند و کسی نمی‌گوید این حضرات بزرگترشان کجاست! کسی نمی‌گوید مگر می‌شود که بر سر منافع فردی، منفعت ملی را قربانی کرد و مگر می‌شود به خاطر کلید یک شهر، آینده‌ی کشوری را به آتش کشاند.

چرا آقایان، لیدرهای تبلیغاتی‌شان را عتاب نمی‌کنند که اخلاق را مراعات کرده و سبب تهییج و تحریک تماشاگران ساده نشوند تا شرافت حرفه‌ای خود و آبروی چندین ساله‌ی همکارشان نریزد؟! آیا واقعاً شهردارشدن اینقدر مهم است؟!


.چاپ مطلب
شهردار کرج شورای شهر کرج شورای شهر استادیوم آزادی
تعداد دفعات مشاهده شده : 264
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید