کد مطلب : 54948 / تاریخ ثبت : 1396/04/25 13:03

علیرضا رحیمی:

کابینه دوازدهم به دور از تنش های سیاسی و جناحی باشد/زنگنه وزیری کاردان و موفق

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در پاسخ به چگونگی نظارت صحیح مجلس در خصوص انتخاب کابینه دوازدهم بدور از تنش های جناحی یادآور شد: زمانی که مجلس قرار است رای اعتماد دهد تمام جوانب را در نظر خواهد گرفت. در وهله اول پاکدستی وزرا، و در وهله دوم کارآمدی و مدیریتی وزرا می باشد

علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرزدر خصوص  بررسی نمایندگان مجلس جهت انتخاب کابینه دوازدهم  اظهار دااشت: آنچه که در حال حاضر جهت تشکیل کابینه دوازدهم مهم بنظر می رسد، موضوع کارآمدی وزرا و اثر بخشی آنان در فضای مدیریتی کشور و بخش هایی که قرار است مدیریت آن را بپذیرند می باشد.

رحیمی با اشاره به این موضوع که، کشور نیازمند مدیران خلاق و بروز دارد تصریح کرد: این مدیران می بایست با تحولات روز دنیا آشنایی کامل داشته  و نگاهی پاینده به موضوعات و مسائل جامعه نیز داشته باشند که اگر در سطوح بالا قرار بگیرند می توانند تمام بخش را به حرکت در آورند.

وی افزود: مجموع  و انسجام مدیرانی اینچنین جهت کابینه وزرا می توانند کشور را گام هایی به جلو ببرند و مقداری از نا هماهنگی هایی که در دوره قبل موجود بوده را جبران نمایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به حضور بانوان در کابینه دوازدهم اذعان داشت: موضوع وزرای زن در کابینه نشان دهنده این است که توانمندی در سطوح مدیریتی میانی و بالا میان زنان بوضوح دیده می شود. این نشان دهنده غنای علمی و مدیریتی در درون مایه بانوان ایرانی نهفته است.
رحیمی با بیان این که، مهم در اختیار نهادن این ظرفیت و اعتماد به بانوان است، گفت: این اختیار می بایست در دستان بانوانی قرار گیرد که در حوزه مدیریتی  اثر بخش باشند که اگر یک زن در پست وزارتی توفیقی را برای کشور بهمراه داشته باشد، فضا و انگیزه ای جهت ورود و حضور زنان بیشتر می شوند که در سطوح و اساس مدیریتی بتوانند برای کشور موثر باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه در پاسخ به  چگونگی نظارت صحیح مجلس در خصوص انتخاب کابینه دوازدهم بدور از تنش های جناحی  یادآور شد: زمانی که مجلس قرار است  رای اعتماد دهد تمام جوانب را در نظر خواهد گرفت. در وهله اول پاکدستی وزرا، و در وهله دوم کارآمدی و مدیریتی وزرا می باشد که برای تشخیص این دو مولفه کارنامه هر کدام از وزرا مشخص است و طبیعی است که هر شخصی گرایش های سیاسی خود را دارد اما مهم این است که، این گرایش ها را در حوزه های بخشی اعمال نکند و نگاهش به بخش مدیریتی نگاه جناحی و سیاسی نباشد بلکه نگاه مدیریتی با انگیزه خدمت به کشور باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در رابطه با رای اعتماد مجلس به دکتر زنگنه وزیر نفت در حضور مجدد وی در کابینه دوازدهم عنوان کرد: آقای زنگنه شانس بالایی جهت حضور مجدد در کابینه دوازدهم دارد. چرا که جزو وزرای موفق بوده است. حالا مهم نیست در چه پستی قرار بگیرد اما در بخش انرژی  کشورزنگنه جزو وزرای موفق بوده و یکی از موفقیت های اخیر ایشان در بحث مذاکرات با شرکت  توتال بود که پیام مهمی در خصوص امنیت سرمایه گذاری با ثبات و پایدار در ایران  بشمار می رفت.

محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
مجلس کابینه دوازدهم علیرضا رحیمی
تعداد دفعات مشاهده شده : 305
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید