کد مطلب : 54392 / تاریخ ثبت : 1396/03/28 10:14

شگرد جدید مجرمان سایبری؛

اخاذی از موسسات خصوصی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان البرز از کشف پرونده اخاذی از موسسات خصوصی در فضای مجازی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی در تشریح این خبر گفت: در پي وصول پرونده‌ای در خصوص شکایت مدیریت یک موسسه خصوصی مبنی بر اینکه افرادی با انتشار مطالب کذب و ارسال این مطالب و تصاویر دروغین در فضای مجازی اقدام به بدنامی موسسه وی نموده و در ازای حذف مطالب درج شده مبالغی را خواستار شده‌اند. که در این راستا پرونده در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: پس از بررسی‌های تخصصی و رد‌گیری‌های دقیق متهم با هویت ن ب شناسایی و در یک عملیات پلیسی و غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل گردید.

این مقام انتظامی افزود: پس از انجام تحقیقات بیشتر مشخص گردید متهم با همدستی یکی از دوستان خود اقدام به شناسایی موسسات معروف و تصویربرداری از محیط کاری موسسات و با درج تصاویر غیر مرتبط در کانال‌ها اقدام به اخاذی از مدیران موسسات مینمودند که شناسایی دیگر شکات نیز در دستور کار این پلیس قرار گرفت.  

سرهنگ اقبالی در پایان به شهروندان هشدار داد: در صورت مواجهه با چنین مواردی سریعا موارد را به پلیس فتا اطلاع داده واز واریز هر مقدار مبلغی به حساب اخاذین اجتناب و با استفاده از پل‌های ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا بصورت تلفنی و حضوری مراتب را اطلاع رسانی کنند.
.چاپ مطلب
اخاذی از موسسات خصوصی فضای مجازی شگرد جرمان سایبری
تعداد دفعات مشاهده شده : 268
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید