کد مطلب : 53691 / تاریخ ثبت : 1396/02/20 10:12

تصاویر/ بریژیت ماکرون، بانوی اول فرانسه

کاخ الیزه پس از پیروزی امانویل ماکرون به عنوان هشتمین رییس جمهوری فرانسه از سال 1958 میلادی برای میزبانی از برژیت ترونیو به عنوان بانوی اول این کشور آماده می‌شود.

 چشم‌های میلیون‌ها فرانسوی منتظر است تا امانوئل ماکرون 39 ساله همراه بانوی اول 64 ساله ‌فرانسه وارد کاخ الیزه شود. گمانه زنی‌ها درباره شخصیت و عملکرد بانوی اول تازه فرانسه از هم اکنون در جامعه فرانسه آغاز شده است. 
 
ماجرای ازدواج رئیس جمهور منتخب فرانسه و همسرش از موارد کم سابقه به شمار می‌رود. وقتی امانوئل ماکرون 15 سال داشت به معلمش علاقه‌مند شد و از آنجا که خانواده‌اش با این رابطه مخالف بودند و حتی به بریژیت چندین بار تذکر دادند که از فرزندشان دوری کند اما رابطه آنها همچنان ادامه یافت تا اینکه در سال 2007 رسما با هم ازدواج کردند.
 
در آن زمان معلم ادبیات ماکرون همسر و سه فرزند داشت اما به خاطر ماکرون از همسرش جدا شد. تنها پسر او به نام سباستین 2 سال از ماکرون بزرگتر است. فرزند دومش همسن ماکرون است و در هنگام آشنایی مادرش با وی همکلاس او بوده است. دختر کوچک بریژیت هم 30 سال دارد و به عنوان یک وکیل در فعالیتهای تبلیغاتی ماکرون نقش زیادی داشت.
 
حالا که ماکرون در انتخابات پیروز شده و بریژیت بانوی اول فرانسه لقب گرفته است همه منتظراند ببینند آیا او به چهره‌ای محبوب و به یادماندنی در میان زنان این کشور بدل خواهد شد.
 
کاترین سواب، سردبیر هفته نامه "پاری مچ" معتقد است برژیت ماکرون به عنوان بانوی نخست حتما مورد هجوم قرار خواهد گرفت. بنابراین از تصویر او به طور حتم انتقاد می شود. همزمان با نقد، بتی هم از او ساخته می شود که اجتناب ناپذیر است. با این حال او شخصیت ویژه‌ای دارد، با هوش و زیرک است و نخواهد لغزید. او تجربه زندگی‌ای را دارد که از او فردی قابل احترام ساخته است.
 
عابد منصور شاعر و شهروند پاریس نیز معتقد است ماکرون بسیار تحت تاثیر همسرش بوده است و به همین دلیل او هنوز با وی سر می کند. با این حال برخی دیگر از ناظران معتقداند برژیت پیشینه‌ای در سیاست ندارد و گمان نمی رود که قصدی هم برای آزمودن بخت خود در این ورطه داشته باشد.
 
 
 
 


.چاپ مطلب
بریژیت ماکرون، بانوی اول فرانسه
تعداد دفعات مشاهده شده : 651
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید