کد مطلب : 53514 / تاریخ ثبت : 1396/02/12 10:49

در گفت و گو با مخترع البرزی؛

هنوز نتوانسته ام طرح هایم را تجاری سازی کنم

مخترع ساکن استان البرز با اشاره به اینکه با بی مهربی و بی توجهی مسئولین مواجه شده تاکید کرد: هنوز نتوانسته ام طرح هایم را تجاری سازی کنم

 شاید بر کسی پوشیده نباشد که در جامعه افرادی سعی در پیشرفت این کشور دارند بعضا با بی مهری و بی تفاوتی برخی از مسولین مواجه می شوند که موجبات نارضایتی آنها را به همراه دارد. لذا در این خصوص خواندن گفت و گوی خبر انلاین با یکی از این مخترعان خالی از لطف نخواهد بود.

سمیرا قورچیان دانشجوی کارشناسی ارشد رشته آی تی و مخترع دو طرح مهر هوشمند ( اثرانگشت) و دستگاه هوشمند گفت: مهر هوشمند که در سال 1393 به ثبت رسیده است و مهری که فقط با اثر انگشت شخص کار می کند و اگر کسی بخواهد از مهر شخصی دیگران سواستفاده کند مهر قفل شده و از شخص عکس می گیرد. به طوریکه وقتی صاحب مهر مطلع شود از طریق حافظه داخلی مهر می تواند سارق را شناسایی کند. هزینه اولیه این طرح حدود ده میلیون تومان بوده و در حال حاضر نتوانسته ام آن را تجاری سازی نمایم.

وی ادامه داد: دومین طرحم دستگاه هوشمندی است که در سال 1394 به ثبت رسیده است و با هدف جلوگیری از تبلیغات کاغذی طراحی شده است. یعنی با استفاده از این دستگاه تراکت و کارت ویزیت به طور کامل حذف خواهد شد.
قورچیان اظهار داشت: ایده اولیه این طرح با توجه به کم و کاستی هایی که در سطح شهر وجود داشت به ذهنم خطور کرد.

این مخترع استان افزود: بزرگترین دغدغه ام این است که در حال حاضر هیچ کدام از این طرح ها را در ایران نتوانسته ام تجاری سازی کنم با توجه به اینکه اگر در کشور دیگری حضور داشتم قطعا از لحاظ مالی حمایت می شدم و می توانستم آنها را تجاری سازی کنم و از این بابت بسیار جای تاسف دارد که هیچ گونه اهمیتی برای کسی که سعی در پیشرفت این کشور دارد و اختراع او حتی نمونه داخلی و خارجی ندارند ريال قایل نمی شوند.

وی اذعان داشت : به شدت مورد بی توجهی و بی تفاوتی مسولین قرار گرفته ام. با گذشت 6 سال از حضورم در شهرداری جزء تامین نیروی این سازمان می باشم و حتی یک قرار داد موقت کارگری هم با من بسته نشده است که بتوانم تمام ذهن و فکرم را روی ایده ها و اختراعاتم بگذارم.

وی در پایان گفت: در خواست من از مسئولین این است که امنیت شغلی برایم فراهم کنند و بتوانم وامی را از بانک با سود بسیار کم دریافت کنم تا اختراعاتم را تجاری سازی نمایم نه اینکه امتیازش برای من باشد و مجبور شوم که اختراعم را بفروشم.
خبر آنلاین
.چاپ مطلب
هنوز نتوانسته ام طرح هایم تجاری سازی
تعداد دفعات مشاهده شده : 572
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید